Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Najwięcej oferuje WizzAir

26 marca 2007

Spośród zagranicznych linii lotniczych, w sezonie letnim 2007 najwięcej nowych połączeń zainauguruje WizzAir. Urząd Lotnictwa Cywilnego zliczył ofertę obcych przewoźników. WizzAir ma zamiar otworzyć aż 53 nowe połączenia. Na drugim miejscu znalazł się Ryanair (32 połączenia), na trzecim Sky Europe (21 połączeń), czwarta pozycja przypadła Norwegian Air Shuttle (15 połączeń).

Be Sociable, Share!


Według ULC najbardziej popularnym portem lotniczym wśród obcych przewoźników jest nadal Warszawa. Drugim lotniskiem pod względem ilości operujących przewoźników jest Kraków.

W tym sezonie na polskim rynku pojawił się jeden nowy przewoźnik: Clickair (Catair Lineas Aereas) z Hiszpanii, który wykonywać będzie regularne przewozy na trasie Barcelona – Warszawa. Wykonywanie regularnych przewozów jeszcze w sezonie „Zima 2006/7″ zawiesił natomiast przewoźnik cypryjski Ajet Aviation Ltd. Jedną z nowości w sezonie „Lato 2007″ jest połączenie Polski z Koreą przez punkt pośredni we Frankfurcie obsługiwane przez PLL LOT w oparciu o umowę z koreańskim przewoźnikiem Asiana Airlines.

/KY/ na podstawie PAP

Be Sociable, Share!

Wizyt: 6 900

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie