Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Najwięcej linii poleci do Londynu

29 sierpnia 2005

Zimą najwięcej połączeń tanie linie lotnicze zaoferują do Londynu. W zimowym rozkładzie nie zabraknie też innych atrakcyjnych kierunków. Zwiększy się też liczba połączeń w tygodniu.

Be Sociable, Share!


Sezon zimowy w liniach lotniczych zaczyna się w końcu października i trwa do końca marca. Tanie linie oferują na ogół bilet tym tańszy, im wcześniej jest wykupiony, różnice w cenach mogą też wiązać się z popytem na dany lot. Linie te często latają nie na lotniska położone na terenie lub w bezpośrednim pobliżu wielkich miast, ale na lotniska położone dalej, nawet w odległości kilkudziesięciu kilometrów od dużych aglomeracji.

Wizz Air oferuje obecnie loty z i do Katowic, Gdańska, Warszawy i Poznania. Najwięcej lotów z polskich miast jest do Londynu (Luton). Podobnie będzie w sezonie zimowym. Z Warszawy do Londynu będzie można polecieć 13 razy w tygodniu, z Gdańska 10 razy w tygodniu, z Katowic 11 razy, a z Poznania 4 razy.

Wizz Air poleci też zimą z Warszawy do Paryża (Beauvais), Malmo, Sztokholmu (Skavsta), Brukseli (Charleroi), Kowna, Frankfurtu (Hahn) – 6 razy w tygodniu, do Liverpoolu (4 razy w tygodniu) i Dortmundu (5 razy w tygodniu).

Z Gdańska, oprócz Londynu, Wizz Air poleci do Dortmundu (6 razy w tygodniu) i Sztokholmu (Skavsta) – 4 razy w tygodniu; natomiast z Katowic do Liverpoolu (3 razy w tygodniu), Dortmundu (11 razy w tygodniu) oraz 4 razy w tygodniu do Sztokholmu (Skavsta), Mediolanu (Bergamo), Rzymu (Ciampino), 6 razy w tygodniu do Frankfurtu (Hahn), 5 razy w tygodniu do Paryża (Beauvais) i 3 razy w tygodniu do Amsterdamu.
Tani przewoźnik LOT-u, Centralwings, w zimie będzie latał z Katowic, Krakowa, Warszawy i Wrocławia. Z Katowic będzie można polecieć 3 razy w tygodniu do Dublina, Hanoweru, Kolonii (Bonn), natomiast z Krakowa 7 razy w tygodniu będzie można lecieć do Londynu (Gatwick), a 3 razy w tygodniu do Rzymu (Ciampino).

Z Warszawy Centralwings poleci do Bolonii, Edynburga, Mediolanu (Malpensa), Rzymu (Ciampino), Shannon – 3 razy w tygodniu, 1 raz w tygodniu do Grenoble, 4 razy w tygodniu do Hanoweru oraz 2 razy w tygodniu do Lizbony i 10 razy w tygodniu do Londynu (Gatwick). Z Wrocławia do Dublina i do Mediolanu przewoźnik planuje 3 loty w tygodniu.
Sky Europe zimą poleci z Warszawy do Paryża (Orly), Londynu (Stansted), Bratysławy – 6 razy w tygodniu, 5 razy w tygodniu do Rzymu (Fiumicino) i Mediolanu (Bergamo) oraz raz w tygodniu do Salzburga.

Z Krakowa przewoźnik zaplanował 6 lotów tygodniowo do Paryża (Orly), 7 lotów tygodniowo do Londynu (Stansted) oraz po 3 loty tygodniowo do Manchesteru, Amsterdamu i Dublina, 4 loty do Mediolanu (Bergamo) i 5 lotów tygodniowo do Rzymu (Fiumicino).

Sky Europe oferuje również połączenia – 2 razy w tygodniu – z Londynu (Stansted) z Popradem na Słowacji, skąd jest komunikacja z Zakopanem.
Ryanair w sezonie zimowym będzie 2 razy dziennie latać do Londynu (Stansted) z Gdańska, Rzeszowa, Szczecina, Łodzi, Poznania, Wrocławia, Bydgoszczy oraz z Krakowa. Do Frankfurtu-Hahn będzie można polecieć cztery razy w tygodniu z Gdańska i trzy razy w tygodniu z Rzeszowa. Trzy razy w tygodniu Ryanair będzie latał z Krakowa do Glasgow (Prestwick).

Easy Jet nie zapowiada większych zmian w zimowym rozkładzie lotów. Nie przybędzie nowych połączeń, natomiast zmienione zostaną godziny lotów, a także zmniejszy się liczba połączeń z Krakowa do Berlina do 5 tygodniowo.

Obecnie z Warszawy do Londynu (Luton) Easy Jet oferuje 12 połączeń tygodniowo, a z Krakowa do Londynu (Luton) 7 połączeń tygodniowo oraz po 6 połączeń tygodniowo z Krakowa do Dortmundu i do Berlina.

PK na podst. PAP

Be Sociable, Share!

Wizyt: 6 226

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie