Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Najpiękniejsze parki Paryża z easyJet

8 kwietnia 2009

Paryż… miasto marzeń… Wiosna nadchodzi wielkimi krokami. Nie czekaj – zaskocz swoją ukochaną osobę i zabierz ją na romantyczną wycieczkę i spacer po najpiękniejszych parkach Paryża – Lasek Buloński, Lasek Vincennes, Ogród Luksemburski, Pola Marsowe i Ogrody Tuileries.

Be Sociable, Share!


Bois de Rouvray znany był już od VIII wieku… Swoją obecną nazwę Lasek Buloński (Bois de Boulogne), bo o nim mowa, zawdzięcza królowi Francji Filipowi IV Pięknemu, który chciał upamiętnić swoją pielgrzymkę do Bulogne-sur-Mer. Park przez stulecia należał do najlepszych terenów łowieckich, był miejscem letniego wypoczynku królów, aż w końcu, w XVIII wieku stał się jednym z najpopularniejszych miejsc na weekendowy wypoczynek dla paryżan. W 1929 roku Lasek Buloński wszedł w granice Paryża, jako jeden z najpiękniejszych i największych miejskich parków.

Największym parkiem Paryża jest jednak Lasek Vincennes (Bois de Vincennes) zajmujący łączną powierzchnię 995 ha. Na jego terenie znajdują się cztery sztuczne jeziora, kilometry romantycznych ścieżek i uroczych zakątków. Nadal czuć tam atmosferę antycznej puszczy i niezwykłej bliskości dziewiczej natury. Romantyczny spacer może zająć nawet kilka godzin!


Dla miłośników miejskich rozrywek i spokojnych spacerów w wielkomiejskim stylu najlepszym wyborem będzie Ogród Luksemburski (Jardin du Luxembourg). W sercu przestrzennego, położonego w samym centrum miasta parku znajduje się sztuczny basen z kompleksem fontann. Jeśli szukasz aktywnego wypoczynku możesz skorzystać z kortów tenisowych lub wybrać się na przejażdżkę konną. Dla miłośników sztuki przygotowano teatr marionetek oraz dużą estradę koncertową. W parku znajdują się także liczne rzeźby i fontanny, m.in. pomnik Fryderyka Chopina, prototyp Statui Wolności, czy też Fontanna Medyceuszy.


Spacerując pomiędzy największymi zabytkami Paryża, czyli Wieżą Eiffla a Szkołą Militarną przy Placu Warszawskim zatrzymaj się koniecznie na mały odpoczynek na Polach Marsowych (Champ de Mars). Rozległy park jest miejscem spotkań młodych ludzi z całego świata. Na początku Pola Marsowe, podobnie jak ich rzymski odpowiednik, były miejscem ćwiczeń wojskowych. To tu świętowano zburzenie Bastylii w 1790 roku oraz pierwszy lot balonem.


Położone pomiędzy Luwrem, Placem Zgody (Place de la Concorde) a Sekwaną, Ogrody Tuilerie (Les Tuileries) powstały na zgliszczach ogromnego renesansowo-barokowego pałacu spalonego w 1871 roku przez członków Komuny Paryskiej. Tuilerie przez stulecia było rezydencja królów oraz napoleońskich cesarzy. Piękny, typowo miejski park idealnie nadaje się na popołudniowy spacer po zwiedzaniu Luwru. W 2003 roku utworzono Narodowy Komitet Odbudowy Tuilerie, którego celem jest pozyskanie środków od prywatnych darczyńców na odbudowę obiektu. Jeśli uda się zrealizować cel, w nowym pałacu powstanie muzeum.


Paryskie parki i ogrody czekają na ciebie! Już dziś wejdź i zarezerwuj bilet. Ceny zaczynają się od 95 zł*!


* Podane ceny dotyczą biletu w jedną stronę, zawierają opłaty lotniskowe i za bagaż podręczny. Oferta dotyczy wybranych połączeń i tras. Oferta z dnia 4 marca 2009 jest ważna do wyczerpania puli.


easyjet.com


/L./

Be Sociable, Share!

Wizyt: 960

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie