Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aeoroflot

Najlepsze tanie linie lotnicze w Europie: easyJet, airberlin i norwegian

30 czerwca 2011

Podczas zeszłotygodniowych targów lotniczych Paris Air Show, które odbywały się na lotnisku Le Bourget pod Paryżem, przyznano nagrody najlepszych linii lotniczych - World Airline Awards. Jest to najbardziej prestiżowe wyróżnienie na świecie w branży lotniczej. Nagrody przyznawane są w 38 kategoriach. Głosują klienci linii lotniczych, czyli pasażerowie. W tegorocznym głosowaniu oddano ponad 18 milionów głosów z ponad 100 […]

Be Sociable, Share!


Podczas zeszłotygodniowych targów lotniczych Paris Air Show, które odbywały się na lotnisku Le Bourget pod Paryżem, przyznano nagrody najlepszych linii lotniczych - World Airline Awards.

Jest to najbardziej prestiżowe wyróżnienie na świecie w branży lotniczej. Nagrody przyznawane są w 38 kategoriach. Głosują klienci linii lotniczych, czyli pasażerowie. W tegorocznym głosowaniu oddano ponad 18 milionów głosów z ponad 100 krajów świata.

W kategorii tanie linie lotnicze w Europie zwyciężyła brytyjska firma easyJet. W Polsce przewoźnik lata z Krakowa do siedmiu destynacji:  Londyn, Paryż, Belfast, Dortmund, Bristol, Edynburg i Liverpool. Drugie miejsce zajęły niemieckie linie airberlin, a na trzecim uplasowały się skandynawskie linie lotnicze Norwegian. Najlepsza tradycyjna linia lotnicza w Europie to Turkish Airlines, a w Europie Wschodniej Aeroflot. Linie Austrian zgarnęły nagrodę na najlepszą obsługę pokładową.

 

 

Najważniejsza kategoria: Najlepsza linia lotnicza na świecie 2011 została przyznana liniom lotniczym Qatar Airways. Kolejne miejsce zajęły: Singapore Airlines, Asiana Airlines, Cathay Pacific i Thai Airways International.

/ME/ na podstawie www.worldairlineawards.com

Be Sociable, Share!

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie