Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Najlepiej kupić bilet w ostatniej chwili

20 października 2008

Oszczędni powinni czekać z kupnem biletu do ostatniego momentu – to nowa strategia kupowania tanich biletów. Linie lotnicze są w tak złej sytuacji finansowej, że jak tylko mogą unikają wożenia pustych foteli. Jeżeli tylko są wolne miejsca w samolocie, obniżają ceny biletów.

Be Sociable, Share!


Mimo taniejącej ropy naftowej, linie lotnicze wciąż są w złej sytuacji finansowej. Niektóre linie zdecydowały się na obniżkę opłat paliwowych, ale wciąż utrzymały opłaty za napoje, posiłki i dodatkowy bagaż. Nadal pasażerowie płacą za dodatkowe koce, poduszki czy gazety.
Mimo to można znaleźć ciekawe i tanie oferty. Np. bilet do Nowego Jorku ze wszystkimi opłatami już za 1800 zł.
Linie borykają się jednak z wieloma problemami ekonomicznymi. Jeszcze w lipcu, kiedy spekulowano, że cena ropy dojdzie do 200 dolarów za baryłkę, linie zamawiały na przyszłe miesiące paliwo w cenie 130 dolarów. Teraz baryłka kosztuje poniżej 80 dolarów, a za drogie zakupy płaci pasażer. Dodatkowo w okresie kryzysy na rynkach finansowych, rządu wielu państw ratując sektory bankowe chcą pozyskać dodatkowe środki np. z podatków lotniczych. 
Przewoźnicy są w tak trudnej sytuacji, że likwidują wiele połączeń, obsługują mniej pasażerów. British Airways we wrześniu obsłużyły o 165 tys. pasażerów mniej niż rok wcześniej. Od początku kryzysu zbankrutowało już 30 przewoźników. Uchodzący za zamożną firmę Aeroflot także przeżywa kłopoty.

Na podstawie Rzeczpospolitej


/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 4 746

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie