Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Air France

Najbezpieczniejsze linie lotnicze – Lufthansa, British Airways i Air France-KLM

1 września 2011

Najbardziej bezpieczne linie lotnicze na świecie wg firmy ATRA – ranking

Be Sociable, Share!


Szwajcarskie Przedsiębiorstwo, Air Transport Rating Agnecy (ATRA) oceniało najbezpieczniejsze linie lotnicze na świecie. Pod uwagę brano 15 kryteriów – zwycięzcami okazały się być trzy europejskie, sześć amerykańskich i jedna azjatycka linia lotnicza.

Trzy europejskie najbezpieczniejsze linie lotnicze to Lufthansa, British Airways oraz Air France-KLM. Zwycięzcy z USA to AMR Corporation, Continental, Delta, Southwest, United oraz US Airways, a w Azji Japan Airlines. ATRA nie podała kolejności między zwycięzcami.

Decyzja zapadła na podstawie analizy 15 czynników, m.in. średni wiek samolotów lub ich jednolitość oraz bieżące konserwacje. To co brano pod uwagę, to nie tylko liczba wypadków, lecz także czynniki ludzkie, organizacyjne i zewnętrzne. Dla potrzeb badania przeanalizowano ponad 100 najważniejszych linii lotniczych na świecie.

Lista ATRA została opublikowana w tym roku po raz pierwszy. Opiera się na danych linii lotniczych z roku 2009 i jest przeciwieństwem dla publikowanego przez Skytrax rankingu zadowolenia klientów linii lotniczych. Żadne linie wysoko notowane w rankingu Skytrax nie ulokowały się w pierwszej dziesiątce rankingu ATRA.

 

/ME/ na podstawie www.spiegel.dewww.telegraph.co.uk

Be Sociable, Share!

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie