Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Najbardziej rentowny drugi kwartał w historii Norwegian

14 lipca 2009

Norwegian Air Shuttle, czołowa europejska i największa skandynawska tania linia lotnicza, zamknęła drugi kwartał 2009 roku zyskiem przed opodatkowaniem w wysokości 245 mln koron norweskich (NOK). W porównaniu z drugim kwartalem ubiegłego roku oznacza to poprawę wyniku finansowego o 330 mln koron.

Be Sociable, Share!


Norwegian przewiózł w minionym kwartale 2,8 mln pasażerów, tj. o 440 tys. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. W porównaniu z drugim kwartałem 2008 przychody zwiększyły się o 23%, do 1,9 mld koron norweskich (NOK). Przychody z rynku norweskiego wzrosły nawet bardziej, bo o 27%. Wskaźnik wykorzystania miejsc w samolotach utrzymał się ma poziomie 78%, takim samym, jak w drugim kwartale 2008 roku.

„Jestem bardzo zadowolony z wyników. Pomimo wysoce niesprzyjających warunków rynkowych, miniony kwartał był najlepszym drugim kwartałem w historii firmy. Kluczem do sukcesu są nasze niskie koszty, które pozwalają osiagać rentowność całej siatki połączeń. Z optymizmem patrzymy na dwa nowe połączenia uruchamiane w sierpniu: do Molde oraz Haugesund”, podkreśla Bjorn Kjos, Dyrektor Generalny Norwegian.


„Pomimo spadku ruchu pasażerskiego, zarówno w Norwegii, jak i w całej Europie, Norwegian zanotował w drugim kwartale 2009 roku istotny wzrost liczby przewiezionych pasażerów. Fakt, że w czasach kryzysu wybiera nas coraz więcej pasazerów, to najlepszy dowód zaufania, jakim klienci obdarzają Norwegian”, mówi Bjorn Kjos.

Norwegian.no

Be Sociable, Share!

Wizyt: 554

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie