Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Na narty za złotówkę

Na narty za złotówkę

12 sierpnia 2005

Sezon letni w pełni, a tanie linie lotnicze już reklamują inaugurację swoich lotów zimowych. Warto o tym pamiętać planując zimowy wypad na narty. Jeśli o bilet postaramy się już teraz, jest szansa, że zaoszczędzimy spore pieniądze.

Be Sociable, Share!


Jak pisze Życie Warszawy, już niebawem czeka nas zimowa wojna cenowa na niebie, czyli bilety za grosze. Tanie linie lotnicze już teraz oferują tysiące tanich biletów lotniczych i wiele nowych kierunków. Już od jesieni biletów za pół darmo będzie wyjątkowo dużo. Wszystko wskazuje na to, że rozpieszczanie pasażerów przez tanie linie lotnicze przybierze niespotykaną dotąd skalę.

Irlandzki Ryanair, który będzie latał od października z kilku portów regionalnych, a w przyszłym roku być może również z Warszawy, oferuje Polakom trzy miliony miejsc w swoich samolotach po cenie … dwóch puszek coli, czyli po 3 zł i tysiące za 1 zł. Wprawdzie jest to cena biletu w jedną stronę bez opłat lotniskowych, ale nawet po ich doliczeniu podróż w obie strony jest niezwykle tania. Za rejs do Londynu, Glasgow lub Frankfurtu (głównie te trasy obecnie są objęte promocją) i z powrotem zapłacimy nie więcej niż 400-500 zł (w jedną stronę 100 zł) – oblicza gazeta.

W ślad za gigantem z Irlandii idzie również SkyEurope, który zabierze nas tej zimy m.in. do Salzburga w Austrii i Bergamo we Włoszech. To oferta jak ulał na zimę, przygotowana z myślą o narciarzach. Ceny zaczynają się od złotówki (bez opłat lotniskowych, w jedną stronę), więc za podróż tam i z powrotem zapłacimy podobnie jak w Ryanair 400-500 zł.

Walkę o klientów zapowiadają również inni przewoźnicy: Easyjet, Wizz Air i Centralwings. Wszędzie mają być nowe kierunki lotów, a ceny w wielu przypadkach nie przekroczą kilkunastu złotych.

PK na podst. Życia Warszawy

Be Sociable, Share!

Wizyt: 5 327

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie