Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Na lotniskach w Anglii wciąż ciężko

22 grudnia 2009

Opady śniegu i oblodzenia nadal powodują kompletny chaos w transporcie na terenie Wielkiej Brytanii. Loty z Luton, Gatwick, Stansted i Heathrow są opóźnione o wiele godzin.

Be Sociable, Share!


Lotnisko Luton pod Londynem zostało w poniedziałek zamknięte do północy, na Gatwick wznowiono loty wieczorem. Po południu nie działał City Airport, a na Heathrow linie BA odwołały wszystkie loty krajowe i europejskie.

Pas startowy na Gatwick zamknięto w poniedziałek po godz. 15 i ogłoszono, że loty zostaną wznowione „najszybciej jak będzie to możliwe i bezpieczne”, po usunięciu z niego lodu. Udało się to zrobić tuż po godz. 20, ale wiele lotów zostało odwołanych lub są znacząco opóźnione.


Władze portu lotniczego w Luton ogłosiły, że zostanie on otwarty dopiero po godz. 24.30. Kłopoty przeżywa również lotnisko w Manchesterze, które nie działało od rana, a odprawy wznowiono po południu.


W poniedziałek po godzinie 19 linie British Airways odwołały wszystkie loty krajowe i europejskie z Heathrow. Pasażerowie proszeni byli o rozważenie skorzystania z innych środków transportu.


Bardzo trudne warunki panują też na drogach. W południowo-wschodniej Anglii transport drogowy praktycznie stanął, a tysiące kierowców spędziło ostatnią noc w swoich samochodach, które utkwiły w gigantycznych korkach.


Na podstawie Goniec.com

Be Sociable, Share!

Wizyt: 412

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie