Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Na finał Euro 2012 do Kijowa polecimy z Lublina

17 kwietnia 2008

Lotnisko w Lublinie coraz bliżej. W tym tygodniu do spółki włączyło się miasto Świdnik przekazując 700 tys. zł. Jeszcze w tym roku będzie ogłoszony konkurs na projekt i wykonawcę budowy portu lotniczego, a do końca roku cały teren lotniska będzie w rękach spółki. Lotnisko ma być otwarte za trzy lata.

Be Sociable, Share!


W pierwszych latach istnienia lotnisko w Świdniku może obsługiwać 500 tys. pasażerów. A po 25 latach nawet 2,5 mln. Takie wyliczenia przedstawiła angielska firma ASM, która opracowała prognozy rozwoju ruchu lotniczego lubelskiego lotniska. ASM skontaktowała się z 25 przewoźnikami i biurami podróży w całej Europie, żeby zebrać wyniki.

W raporcie wykazano m.in., że miasta o podobnej wielkości jak Lublin mają dobrze prosperujące lotniska. Chodzi np. o angielskie Coventry czy rumuńską Timisoarę, które obsługują po 300 tys. pasażerów rocznie.


Lotnisko w Świdniku może obsługiwać wszystkie trasy, których czas podróży nie przekracza trzech godzin, zarówno do Europy Zachodniej, jak i Europy Wschodniej – uważają specjaliści z ASM.


Na podstawie Gazety Wyborczej

/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 1 215

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie