Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Modlin sparaliżowany przez mgłę

14 października 2013

Pierwsze kłopoty lotniska w Modlinie w tym roku. Z powodu mgły dwa samoloty Ryanaira zostały przekierowane na Lotnisko Chopina w Warszawie.

Be Sociable, Share!


Pierwsze kłopoty lotniska w Modlinie w tym roku. Z powodu mgły dwa samoloty Ryanaira zostały przekierowane na Lotnisko Chopina w Warszawie.
Mimo że na lotnisku w Modlinie od połowy września działa system ILS (Instrumental Landing System) I kategorii, który ma pomagać w lądowaniu przy trudnych warunkach atmosferycznych, dzisiejsza mgła uniemożliwiła lądowanie samolotów w porcie.

Dwa poranne rejsy irlandzkiego przewoźnika Ryanair ze Sztokholmu oraz Chanii zostały przekierowane na Lotnisko Chopina. Pierwszy samolot miał wylądować o godz. 8.10, drugi o 8.30. – W porcie utrzymuje się mgła – potwierdzono nam informację na lotnisku w Modlinie. Z portu w Modlinie nie odleciały także samoloty do Paryża (godz. 8.35) oraz Chanii (godz. 8.55). Dla pasażerów tych rejsów zostały podstawione autokary, które zawiozły ich na lotnisko na Okęciu.

Po godz. 10 mgła opadła, dzięki czemu udało się wylądować maszynie z Mediolanu. Samolot był kilkadziesiąt minut opóźniony.

Pechowy port

Lotnisko w Modlinie zostało otwarte w lipcu 2012 roku. Jesienią ubiegłego roku port paraliżowały mgły, pod koniec grudnia doszło do zamknięcia fragmentu pasa startowego z powodu wykruszeń w nawierzchni, co zmusiło przewoźników niskokosztowych Ryanaira i Wizz Aira do przeniesienia swoich rejsów na Okęcie. Po ponownym otwarciu lotniska w tym roku, tylko Ryanair zdecydował się przywrócić loty. Pierwszy samolot przewoźnika po długiej przerwie wystartował ponownie z Modlina 30 września.

Wizz Air zapowiedział, że nie wróci do Modlina, dopóki nie zostanie zainstalowany system ILS w II kategorii, który działa m.in. na Lotnisku Chopina, a który umożliwia lądowanie przy dużo gorszych warunkach atmosferycznych.

Be Sociable, Share!

Podobne wpisy

Comments are closed.

Przyloty Warszawa Okęcie