Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Milionowy pasażer Wizz Air w lutym

7 lutego 2005

Wizz Air poinformował, że zakończył ogłoszoną wcześniej finansową transakcję dotyczącą 25 mln Euro przewodzoną przez Indigo Partners, prywatny fundusz inwestycyjny z siedzibą w USA, specjalizujący się w inwestycjach w branży transportowej. W transakcji udział mają również dostawcy usług w tej branży, między innymi debis Air Finance i Lufthansa Technik.

Be Sociable, Share!


„To finansowanie, a także dodatnie saldo z działalności operacyjnej od początku roku, wzmacniają finansowy „kręgosłup” Firmy i zabezpieczają jej rozwój w przyszłości. To także sprawia, że Wizz Air jest jedną z najlepiej dokapitalizowanych, rozpoczynających działalność linii lotniczych w europejskiej historii. Czynniki te w połączeniu z najniższymi kosztami operacyjnymi w regionie, stwarzają doskonałą platformę dla Wizz Air, aby osiągnął sukces na tym wysoce konkurencyjnym rynku.” -powiedział József Váradi, prezes Wizz Air.

Do dzisiaj, po ponad 8 miesiącach od lotu inauguracyjnego, Wizz Air przewiózł prawie 700, 000 pasażerów. W lutym sprzedany będzie milionowy bilet na lot Wizz Air.

W przyszłości Wizz Air ma zamiar wzmocnić swoją pozycję rynkową w Polsce i na Węgrzech poprzez zwiększanie częstotliwości lotów na istniejących połączeniach, a także poprzez wprowadzanie nowych tras. W planach są m.in. loty z Budapesztu do Barcelony, Palma de Mallorca, Frankfurtu i Aten; z Warszawy do Paryża, Sztokholmu, Barcelony i Frankfurtu; z Katowic do Barcelony, Palma de Mallorca, Budapesztu i Gdańska oraz z Gdańska do Sztokholmu pod koniec Marca 2005.

Ostatnio Wizz Air uzyskał certyfikat „Kategoria IIIa” Węgierskiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego, który uprawnia do wykonywania lotów przy słabej widoczności, co ma podnieść wskaźnik punktualności linii.
W styczniu wskaźnik punktualności odlotów wyniósł 75 % co plasuje Wizz Air na czele stawki europejskich tanich linii lotniczych.

Bill Franke, Partner Zarządzający Indigo Partners powiedział:” Jesteśmy zadowoleni, że wspieramy starania Wizz Air w tworzeniu pierwszej taniej linii lotniczej w Centralnej i Wschodniej Europie. Pracownicy pod kierownictwem Josefa Varadi, udowodnili że są ambitni, energiczni i zorientowani na sukces. Jesteśmy przekonani, że jest to zwycięski zespół ze zwycięskim business planem.”

Be Sociable, Share!

Wizyt: 5 530

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie