Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Milion pasażerów Ryanair w Krakowie i 100 tyś biletów w promocji!

Milion pasażerów Ryanair w Krakowie i 100 tyś biletów w promocji!

14 listopada 2007

Kraków, 14 listopada, 2007: Ryanair, numer 1 wśród tanich linii lotniczych w Europie, świętował dziś swój pierwszy milion pasażerów w Krakowie. Chcąc uczcić ten fakt Ryanair zaoferował 100 tysięcy biletów po 39 złotych ze wszystkimi podatkami i opłatami! Ryanair uruchomił swoje pierwsze połączenie z Krakowa w październiku 2005 roku. Były to loty do Londynu-Stansted. Dzisiaj z lotniska w Balicach samoloty z harfą na ogonie latają już do 7 miast w Europie.

Be Sociable, Share!


Michael O’Leary dyrektor generalny Ryanair, powiedział dziś w Krakowie:

“Już milion pasażerów wybrało loty Ryanair z Krakowa, ponieważ żaden inny przewoźnik nie oferuje niższych cen ani większej punktualności. W 2008 roku, 650 tysięcy pasażerów, którzy polecą z Ryanair do i z Krakowa zaoszczędzi łącznie 250 miliony złotych w stosunku do wysokich cen biletów i opłat paliwowych pobieranych przez LOT. Równocześnie szacuje się, że goście, którzy przylecą z Ryanair do Krakowa w przyszłym roku, zostawią w regionie małopolskim około 360 milionów złotych.


Ciągle istnieje jeszcze olbrzymie pole do dalszego rozszerzania współpracy Ryanair z lotniskiem w Balicach. Niestety dynamika rozwoju hamowana jest przez nieudolność państwowych władz, które nie potrafią stworzyć korzystnych warunków dla taniego lotnictwa cywilnego w Krakowie. Jeżeli owe władze rzeczywiście poważnie traktują sprawę rozwoju ekonomicznego polskich regionów, w tym Małopolski, powinny niezwłocznie przekazać tereny należące do Agencji Mienia Wojskowego lotnisku, tak by umożliwić kierownictwu lotniska w Balicach rozwój taniej i wydajnej infrastruktury. To pozwoli Ryanair i innym przewoźnikom na rozbudowę siatki tanich połączeń między Krakowem a dotychczas niedostępnymi rynkami. Przyczyni się to do rozwoju turystyki i będzie korzystne dla biznesu w Krakowie, Małopolsce i całej Polsce.


Chcąc podziękować milionowi pasażerów, którzy od 2005 roku skorzystali z naszych najniższych cen gwarantowanych na loty z Krakowa, dzisiaj oferujemy 100 tysięcy biletów za jedyne 39 złotych. Oferta jest ważna do północy w poniedziałek. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych, aby już dzisiaj kupili bilet na www.ryanair.com. Jesteśmy pewni, że oferowane bilety rozejdą się błyskawicznie”.


ryanair.pl


/L/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 2 324

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie