Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Milion biletów w 9 miesięcy

25 lutego 2005

Po 9 miesiącach działalności linia Wizz Air sprzedała milionowy bilet. Kupiła go 33-letnia mieszkanka Sosnowca. Teraz ona i jej partner mają mają zagwarantowane darmowe loty na wszystkich trasach przewoźnika przez cały rok.

Be Sociable, Share!


W ciągu ostatnich 3 miesiecy Wizz Air obsłużył niemal ćwierć miliona pasażerów z lotnisk bazowych w Warszawie, Katowicach i Gdańsku. Wzrost popytu, a także pozytywny zwrot w finansowym wyniku sprawił, że w okresie letnim tego roku ilość dostępnych miejsc wzrosła o 30 %, w porównianiu do zimy 2004-2005. Przewoźnik zakupił kolejnego 180-miejscowego Airbusa A320, który obsługuje polskie trasy.

Tego lata zostanie wprowadzonych 10 nowych tras, włączając w to połączenia: Katowice – Gdańsk, Warszawa- Sztokholm oraz Katowice – Palma de Mallorca.

Opierając się na wynikach sprzedaży osiągniętych w styczniu i lutym, które wskazały na ponad 90% współczynnik obłożenia w samolotach w najbliższych miesiącach, Wizz Air planuje dalszy wzrost dostępności lotów dla Warszawy, Katowic i Gdańska oraz rozpoczęcie lotów z jednego lub dwóch innych polskich portów lotniczych.

„Polska jest naszym silnym rynkiem, co sprawia, że czujemy się zobowiązani do zwiekszania tutaj naszej działalności poprzez wzrost częstotliwości lotów na obecnych liniach, powiększenia ilości portów lotniczych, wprowadzenia połaczeń na nowych trasach, wprowadzenia nowych samolotów oraz zatrudnienia coraz to większej liczby Polaków” – powiedział József Váradi, Prezes Wizz Air.

Działalność w Polsce nie musi oznaczać sukcesu dla każdego, co można zauważyć po znikających, opuszczających rynek lub zmniejszających swą obecność tanich liniach lotniczych. „Z naszymi nowymi samolotami wyposażonymi w skórzane siedzenia, punktualnością lotów oraz z naszym systemem przyjaznym klientowi, osiągnęliśmy sukces w Polsce” – nie kryje zadowolenia prezez Varadi.

Symbolem tego sukcesu jest właśnie fakt, że Polka stała się szczęśliwą posiadaczką milionowego biletu Wizz Air.

Be Sociable, Share!

Wizyt: 5 155

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie