Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Mieszkańcy Podkarpacia walczą o loty do Brukseli

15 lutego 2008

Kilkunastu mieszkańców regionu zorganizowało akcję pod hasłem „loty z Rzeszowa do Brukseli”. Mają poparcie europarlamentarzystów z Polski, a także Słowaków i Ukraińców.

Be Sociable, Share!


Organizatorzy akcji, którzy pracują m.in. w NATO, Parlamencie Europejskim i Komisji Europejskiej, na swojej stronie internetowej proszą o poparcie dla ich walki o bezpośrednie połączenie między Rzeszowem a Brukselą. Swoim pomysłem już zarazili m.in. dwóch podkarpackich europarlamentarzystów. Połączeniem są także zainteresowani Słowaccy oraz ukraińscy przedsiębiorcy.

W Belgii mieszka około 100 tys. Polaków, w Brukseli zaś – 20 tys. Nie ma jednak danych o liczbie osób z poszczególnych regionów Polski. Inicjatorzy akcji chcą dotrzeć do polskich studentów w Brukseli oraz osób tam pracujących, by wyrazili swoje opinie o połączeniu Rzeszów – Bruksela. Szukają też poparcie wśród firm działających w specjalnej strefie ekonomicznej w Mielcu.


Wyniki akcji mają być przekazane tanim liniom lotniczym. Chęć zapoznania się z nimi już wyrazili przedstawiciele Ranaira oraz angielskich linii easyJet. Pomysł gotowy jest rozważyć  węgierski Wizz Air oraz polski narodowy przewoźnik LOT.


Na podstawie Gazety Wyborczej


/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 1 488

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie