Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Międzynarodowy Tydzień Beatlesów z eSKY.pl

24 sierpnia 2010

Muzyka Beatlesów jest wieczna, warto więc zobaczyć ich rodzinny Liverpool lub odwiedzić legendarne londyńskie studio nagraniowe Abbey Road. Już w środę, 25 sierpnia, w Liverpoolu rozpoczyna się festiwal na którym nie może zabraknąć żadnego prawdziwego wielbiciela The Beatles.

Be Sociable, Share!


W ofercie Internetowego Centrum Podróży eSKY.pl znajdziemy wszystko, czego potrzeba aby razem z tysiącami fanów przeżyć Międzynarodowy Tydzień Beatlesó w. Na „beatlemaniaków” czekają miejsca w hotelach i tanie bilety lotnicze do Liverpoolu.

Tydzień, którego nie można zapomnieć! Od środy do wtorku (25 – 31 sierpnia) w Liverpoolu trwać będzie największe międzynarodowe święto fanów The Beatles. Podczas siedmiu dni festiwalu będzie można przenieść się w czasie i zatopić w muzyce Beatlesów, wykonywanej przez artystó w z ponad 20 państw świata. Wśród wielu propozycji dla fanów znajdują się także wystawy, aukcje pamiątek, projekcje filmów i wycieczki śladami słynnej czwórki. Dokładny program festiwalu znajdziemy na stronie http://beatlesfestival.co.uk/ .
Liverpool – mekka fanó w The Beatles.

To właśnie w tym mieście urodzili się wszyscy członkowie zespołu – John Lennon, Paul McCartney, George Harrison i Ringo Starr. To tutaj w 1957 roku na scenie klubu Cavern, nazywanego „sercem Beatlelandii”, grupa dała pierwszy koncert, jeszcze pod nazwą „The Quarrymen”. Na każdym kroku znajdziemy tu Beatlesów – poczynając od lądowania na lotnisku Johna Lennona, poprzez muzeum słynnej czwórki, a także miejsca, które opisywali w swych przebojach – słynną ulicę Penny Lane czy Strawberry Fields, magiczne miejsce dzieciństwa Johna Lennona.
Londyn – tego nie można przegapić.

Jeśli wyruszamy do Wielkiej Brytanii śladami The Beatles, nie możemy pominąć Londynu – miejsca, które w szczególny sposób zaznaczyło ślad w historii zespołu. To właśnie w stolicy Wielkiej Brytanii w słynnym studio przy Abbey Road genialna czwórka nagrała ostatnią wspólną płytę. Na przejściu dla pieszych na Abbey Road wykonano zdjęcie, które stało się jedną z najbardziej rozpoznawalnych okładek w historii rocka. Dziś tysiące turystó w, nie bacząc na ruch uliczny, pozuje do zdjęć w charakterystycznym ustawieniu z okładki. Posiadanie własnej fotografii z Abbey Road to punkt honoru dla rzeszy fanów zespołu. Poszukując rock’n’rollowych klimatów w Londynie warto zajrzeć także na Baker Street do przytulnego sklepiku z pamiątkami związanymi nie tylko z The Beatles, ale także wieloma gigantami rocka, takimi jak The Rolling Stones, Led Zeppelin, Pink Floyd, The Who, Queen czy Sex Pistols.
Hamburg – 50 lat po debiucie Beatlesów. Kolejnym pomysłem na podróż do korzeni fenomenu The Beatles jest Hamburg – miasto, w którym 50 lat temu, 17 sierpnia 1960 roku, muzycy zadebiutowali jeszcze w pięcioosobowym składzie (John Lennon, Paul McCartney, George Harrison, Stuart Sutcliffe i Pete Best). Występ miał miejsce w słynnym Indra Club, który istnieje do dziś. Warto odwiedzić to miejsce i odetchnąć historyczną atmosferą tamtych lat, kiedy młodzi muzycy stali u progu międzynarodowej kariery. W hołdzie słynnym Brytyjczykom w zeszłym roku otwarto w Hamburgu Muzeum Beatlesów. Pięciopiętrowy budynek, zlokalizowany w sercu ogromnego portu Reeperbahn nosi nazwę „Beatlemania”.
Ile to kosztuje?

Na stronach Internetowego Centrum Podróży eSKY.pl znajdziemy bilety lotnicze do Liverpoolu bezpośrednio z Warszawy, Gdańska lub Katowic już za 359 złotych w jedną stronę. Jeśli nie mamy możliwości wyrwania się z pracy i na spotkanie z Beatlesami zostaje nam tylko weekend, pobyt w hotelu Belgrave w Liverpoolu zarezerwujemy już za 400 złotych. Natomiast do Londynu z Wrocławia polecimy już za 269 złotych, a z Warszawy, Gdańska lub Katowic już za 359 złotych w jedną stronę. Weekend w hotelu w Londynie wykupimy już za 422 złote. Z kolei w podróż do Hamburga możemy wybrać się już za 699 złotych w obie strony. Pobyt w hotelu (1 doba) możemy wykupić już za 182 złote.

Kontakt dla mediów:


Kalina Paluch, Ciszewski Public Relations
Tel. + 48 22 488 41 56, kpaluch@publicrelations.pl
***
Internetowe Centrum Podróży eSKY.pl (www.esky.pl) to jeden z najpopularniejszych polskich serwisów internetowych sprzedających produkty turystyczne. Prowadzony jest przez spółkę eSKY Sp. z o.o. z siedzibą w Radomiu. Poprzez stronę internetową oraz telefoniczne biuro obsługi klienta, eSKY.pl umożliwia łatwy i wygodny zakup ofert biur podróży, biletu lotniczego, rezerwację miejsca w hotelu oraz wykupienie ubezpieczenia turystycznego. eSKY.pl to najnowocześniejsza technologia wyszukiwania oraz wysokiej jakości obsługa klienta. eSKY.pl jest członkiem elitarnej grupy agentów International Air Transport Association (IATA). Partnerem eSKY.pl jest wiodące na świecie internetowe biuro podróży Expedia Inc.

Be Sociable, Share!

Wizyt: 100

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie