Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Michael O’Leary odejdzie z Ryanaira w przyszłym roku

Michael O’Leary odejdzie z Ryanaira w przyszłym roku

8 października 2009

Brytyjskie media coraz częściej spekulują o możliwym odejściu prezesa linii Ryanair Michaela O’Leary’ego z firmy. Pojawiły się informacje, że kontrowersyjny prezes zrezygnuje z pracy już w przyszłym roku.

Be Sociable, Share!


Michael O’Leary jest chyba najbardziej znanym prezesem linii lotniczych na świecie. Znany jest z niecodziennego prowadzenia konferencji prasowych, ciętego języka i kreowania agresywnej polityki promocyjnej Ryanaira. Ostatnio jednak brytyjskie media spekulują o możliwym odejściu prezesa z firmy i to już w ciągu najbliższego roku. Podobno może to mieć związek z niedawnym zaostrzeniem stosunków między Ryanairem a lotniskami w Dublinie i londyńskim Stansted. O”Leary zapowiedział wycofanie się z tych portów, jeżeli ich administracje nie obniżą stawek lotniskowych specjalnie dla Irlandczyków. Media podają jeszcze jedną przyczynę spodziewanego odejścia – dwukrotnie fiasko przejęcia linii Aer Lingus przez Ryanaira. Podobno O”Leary chce jeszcze sfinalizować umowę z Boeingiem na dostawę nowych samolotów. Później nic już go nie będzie trzymało w firmie.

Michael O’Leary pracuje w Ryanairze od 1994 r. kiedy to zaczął się rozwijać europejski rynek tanich linii. Jako wzór działalności przyjął amerykańskie linie Southwest, które mogły sprzedawać tanie bilety m.in. dzięki temu, ze zrezygnowały z bezpłatnych usług w czasie lotu, np. drinków i przekąsek. Obecnie Ryanair jako jedna z nielicznych linii na świecie nie ucierpiała z powodu kryzysu.


Na podstawie cheaplighst.co.uk

/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 594

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie