Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Mgła sparaliżowała lotniska

28 listopada 2006

Gęsta mgła sparaliżowała pracę większości polskich portów lotniczych. Obecnie w niektórych rejonach kraju widzialność nie przekracza 50 metrów. Wczoraj na warszawskim Okęciu odwołano 51 lotów, a ponad 50 było opóźnionych. Z Poznania wystartował tylko jeden samolot, jeden wylądował, a pozostałe zostały odwołane. Na rzeszowskim lotnisku Jasionka jeszcze wieczorem przyjmowano samoloty, które nie mogły z powodu mgły lądować na innych lotniskach. Teraz i tu nie ma warunków do normalnego funkcjonowania. Na noc pozostały samoloty z Berlina, Monachium, Lwowa i Dublina, które zastępczo lądowały w Rzeszowie, a nie w docelowych portach.

Be Sociable, Share!


Pozostałe porty lotnicze pracowały w miarę normalnie. W Gdańsku nie było odwołań czy opóźnień spowodowanych mgłą. Podobnie w Krakowie, gdzie nie odleciały tylko cztery samoloty do Warszawy. Pozostałe loty odbyły się według rozkładu. Lotnisko przyjęło 11 samolotów, które nie mogły wylądować w Warszawie. Lotnisko w Pyrzowicach przyjęło pięć dodatkowych samolotów, które miały lądować w Warszawie, Wrocławiu i Zielonej Górze.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiada, że mgły utrzymywać się będą w Polsce jeszcze przez dwie, trzy doby.

/KY/ na podstawie IAR, PAP, TVP

Be Sociable, Share!

Wizyt: 5 727

Tagi:

Mgła sparaliżowała lotniska

20 listopada 2006

Warunku pogodowe panujące w ten weekend spowodowały poważne utrudnienia w funkcjonowaniu lotnisk w wielu miastach. Siedem z 21 zaplanowanych przylotów na lotnisko Okęcie wczoraj odwołano. Trzy samoloty skierowano na inne lotniska. Samolot z Newark w New Jersey lądował w Gdańsku, z Londynu – w Krakowie, a niemiecką Lufthansę odesłano do Katowic. Samoloty razem z pasażerami odleciały do Warszawy dopiero po południu, kiedy mgła opadła. Przez cały dzień samoloty startowały później, niż zaplanowano.

Be Sociable, Share!


Gęsta mgła unieruchomiła Port Lotniczy Ławica w Poznaniu. Trudności pojawiły się wcześnie rano, kiedy o godz. 7 został odwołany lot do Monachium. W sumie w ciągu dnia odwołano dwa loty, natomiast dwa samoloty musiały lądować w innych polskich portach lotniczych. Mgła rozrzedziła się w ciągu dnia, ale ponownie pojawiła się wieczorem.

Utrudnienia w ruchu z powodu mgły miało także lotnisko w Bydgoszczy. Na krakowskich Balicach i katowickich Pyrzowicach samoloty startowały i lądowały zgodnie z rozkładem.

Dobre warunki pogodowe pozwoliły lotnisku w Gdańsku na przyjęcie samolotów, które z powodu mgły nie mogły wylądować w innych miastach.

/KY/ na post. Gazety Wyborczej, IAR

Be Sociable, Share!

Wizyt: 6 295

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie