Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Meridiana w Krakowie

11 marca 2008

Linie lotnicze Meridiana zacieśniają współpracę z Portem Lotniczym w Krakowie i promują Kraków we Włoszech. Włoska Meridiana, czołowa europejska tania linia lotnicza, zacieśnia współprace z Portem Lotniczym w Krakowie i promuje Kraków we Wloszech.

Be Sociable, Share!


Grupa włoskich tour operatorow, przebywających w Małopolsce na zaproszenie Meridiany, Biura Podróży Trip oraz Portu Lotniczego
w Krakowie, spotkała się 10 marca w Urzędzie Miasta Krakowa z reprezentacją polskich tour operatorów, by omówić możliwości zwiększenia ruchu turystycznego miedzy Włochami a Małopolską, na bazie połączeń Meridiany z Krakowa do Turynu i via Turyn do Cagliari i Catanii.

Ponadto Meridiana i Port Lotniczy w Krakowie uzgodniły plany wspólnej promocji połączeń, przewidujące miedzy innymi reklamę Meridiany
w terminalu międzynarodowym lotniska Balice oraz reklamę Małopolski
w magazynie pokładowym Meridiany.


„Cieszymy się, że zacieśnia się nasza współpraca z Meridianą. Liczymy, że przyczyni się ona do dalszego wzrostu liczby rejsów z Krakowa do Turynu,
a w przyszłości do otwarcia kolejnych połączeń Meridiany z Krakowa. – mówi Kamil Kamiński, Prezes Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II w Krakowie – Balicach.


Warto dodać, ze trwają rozmowy Meridiany z Miastem Kraków na temat reklamy połączeń Meridiany na przystankach komunikacji miejskiej
w Krakowie.


Obecnie Meridiana oferuje trzy rejsy tygodniowo na trasie Kraków – Turyn,
 w poniedziałki, środy i piątki. Rejs z Krakowa startuje z lotniska Balice
o 13.30 i ląduje w Turynie o 15.30, zaś rejs z Turynu startuje o 10.40, a ląduje w Krakowie o 12.40.  Przez cały sezon Lato 2008 połączenie to obsługiwać będą samoloty MD82 ze 165 fotelami na pokładzie.


„Wysoko cenimy sobie współpracę z Portem Lotniczym w Krakowie. Liczymy, że dzięki planowanym działaniom promocyjnym, w sezonie letnim połączenie Kraków – Turyn cieszyć się będzie dużym zainteresowaniem zarówno w Polsce, jak i we Włoszech. Z Meridianą polecieć będzie można nie tylko do Turynu, ale też na włoskie wyspy (do Cagliari i Catanii), coraz popularniejsze wśród polskich turystów. W ramach przygotowywanej obecnie umowy o współpracy marketingowej z Miastem Kraków będziemy promować najpiękniejsze polskie miasto na naszej stronie internetowej www.meridiana.com„, mówi Marek Slawatyniec, Dyrektor Meridiany na Polskę.


Turyn, miasto znanej w całej Europie Mole Antonelliana, szczyci się ponad dwoma tysiącami lat historii, w której był również stolicą Królestwa Sabaudii i całych Włoch. Jednocześnie z przekonaniem patrzy w przyszłość jako centrum nowoczesnych technologii i usług. Jest wiele powodów, nie tylko związanych z biznesem, dla których warto odwiedzić Turyn, by wymienić najciekawsze europejskie muzea, w tym Muzeum Egipskie, majestatyczną królewską rezydencję, czy liczne barokowe pałace i kościoły. Dla Katolików bardzo ważny jest Całun Turyński, jedna z najbardziej znanych relikwii we Włoszech. Warto dodać, ze w Turynie urodzili się święci Jan (Don) Bosco i Dominik Savio, patron młodzieży, oraz Błogosławiony  Cafasso.


Dzisiejszy Turyn to też doskonała piłka nożna i równie dobra kuchnia, której specjalnością są różnorodne przystawki, takie jak agnolotti (pierożki piemonckie czy grissini (paluszki), desery, czekolada, a także wyjątkowy wybór win i aperitifów. Turyn to również doskonała baza wypadowa w Alpy włoskie, gdzie znajdują się najbardziej wymagające narciarskie trasy zjazdowe w Italii.


Polecieć z Krakowa do Turynu można bardzo tanio, bo ceny brutto (łącznie z wszystkimi opłatami i podatkami) zaczynają się od 64 Euro. Ponadto rejsy z Krakowa do Turynu skomunikowane są z rejsami z Turynu do Catanii i Cagliari, dzięki czemu szybko i tanio można odbyć podróż z Krakowa na Sycylię i Sardynię.   


Bilety Meridniany sprzedawane są na stronie internetowej www.meridiana.com, a także za pośrednictwem Centrum Obsługi Klientów pod numerem +39 0789 52682 lub w biurach podróży.


W Polsce Meridianę reprezentuje Aviareps SA Oddział w Polsce, wykonujący wszystkie funkcje własnego biura linii, w tym między zajmujący się akwizycją grup.


Flota Meridiany składa się z 22 samolotów, 18 maszyn MD82 oraz 4 Airbusów A319. W 2007 roku linia przewiozła 5,2 mln pasażerów, plasując się na trzecim miejscu wśród największych włoskich linii lotniczych.


/L/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 2 253

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie