Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Małopolska negocjuje z Ryanairem

Małopolska negocjuje z Ryanairem

31 marca 2005

Prawdopodobnie jeszcze w tym roku Ryanair zacznie latać z portu lotniczego Balice. Za kilka lat możliwe nawet obsłużenie 3 mln pasażerów z podkrakowskich Balic zakłada podpisane niedawno porozumienie władz Małopolski z irlandzkim przewoźnikiem.

Be Sociable, Share!


Na rozmowy z dyrektorem Ryanaira Michaelem Cawleyem do Warszawy udali się Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa wraz z marszałkiem sejmiku małopolskiego Januszem Sepiołem. Wiadomo, że rozmawiano na temat obniżenia stawek opłat lotniskowych uiszczanych przez przewoźnika. W oficjalnym komunikacie stwierdzono także, iż przedmiotem negocjacji były kwoty wydatkowane na promocję w związku z uruchomieniem poszczególnych połączeń.

W pierwszym roku działalności z Balic odleci ok. 300 tys. pasażerów Ryanaira. Potem ich liczba będzie stopniowo wzrastać, nawet do kilku milionów. Nieoficjalnie wiadomo, że Ryanaiar chce przewieźć 500 tys. pasażerów w 2007 r., a w 2008 – 700 tys. Po 2008 r. ma to być liczba nawet 2-3 mln pasażerów.

Rozmowy zakończyły się uzgodnieniem treści listu intencyjnego. Aby mógł zostać podpisany, warunki porozumienia muszą zostać zatwierdzone przez zarząd województwa małopolskiego.

Wśród proponowanych przez Ryanair połączeń z Krakowa znajdują się m.in. loty do Londynu, Dublina, Brukseli, Liverpoolu, Hamburga, Sztokholmu, Mediolanu i Barcelony.

PK na podst. Gazety Wyborczej

Be Sociable, Share!

Wizyt: 5 547

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie