Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Linie lotnicze

Lufthansa z nową ofertą z Berlina

23 maja 2012

Dziś nowy, dziewiąty Airbus A380 we flocie Lufthansy nazwany został „Berlin”. W oficjalnej uroczystości na berlińskim lotnisku Tegel uczestniczył burmistrz miasta, Klaus Wowereit oraz prezes Lufthansy, Christoph Franz.

Be Sociable, Share!


Nowy „latający ambasador Berlina” dołączył do floty Lufthansy

Dziś nowy, dziewiąty Airbus A380 we flocie Lufthansy nazwany został „Berlin”. W oficjalnej uroczystości na berlińskim lotnisku Tegel uczestniczył burmistrz miasta, Klaus Wowereit oraz prezes Lufthansy, Christoph Franz. Symboliczny chrzest flagowego samolotu Lufthansy podkreśla znaczenie stolicy Niemiec dla rozwoju wiodącego przewoźnika w Europie.

„Dzisiejsza uroczystość świadczy o naszym zaangażowaniu w Berlinie”, powiedział prezes zarządu Lufthansy. „Lufthansa inwestuje w Berlinie wierząc w dynamiczny rozwój regionu i rynku lotniczego. W przyszłości stolica Niemiec będzie odgrywać jeszcze większą rolę dla Lufthansy, o czym świadczy ilość nowych, bezpośrednich połączeń z Berlina”, podkreślił Christoph Franz. Odnosząc się do opóźnień w otwarciu nowego lotniska BER w południowej części miasta, dodał „Jesteśmy optymistami i wierzymy, ze wszystko jest na dobrej drodze do uruchomienia lotniska w nowym terminie.”

3 czerwca Lufthansa uruchomi na lotnisku Tegel bazę dla 15 samolotów Airbus i zaoferuje 39 bezpośrednich połączeń z głównymi miastami w Europie. Wraz ze swoimi partnerami, Grupa Lufthansy będzie oferować loty do 50 miast w Europie i basenie Morza Śródziemnego.

Dzisiejsza uroczystość na lotnisku Tegel, jest dla Lufthansy kontynuacją tradycji, którą zapoczątkowała ponad pół wieku temu. W 1960 roku, najnowocześniejszy samolot Lufthansy Boeing 707-430 nazwany został „Berlin” przez ówczesnego burmistrza Berlina, którym był Willy Brandt. Od tego czasu flagowe samoloty we flocie Lufthansy, która liczy obecnie ponad 400 maszyn, zawsze latały z nazwą stolicy Niemiec na kadłubie. Nowy A380 ozdobiony został także herbem miasta z wizerunkiem słynnego berlińskiego niedźwiedzia. Podobnie jak pozostałe A380 Lufthansy, „Berlin” będzie obsługiwać długodystansowe połączenia z miastami w USA i na Dalekim Wschodzie.

Bilety na rejsy z Berlina dostępne są już od 49 EUR (cena zawiera wszystkie podatki i opłaty). Cena uwzględnia przewóz bagażu oraz posiłek na pokładzie. Pasażerowie mogą gromadzić mile w ramach programu Miles & More. Rezerwacji można dokonać na stronie lufthansa.com, pod numerami infolinii: 0801 312 312 oraz 22 33 81 300, a także za pośrednictwem biur podróży.

Be Sociable, Share!

Wizyt: 275

Tagi: , ,

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie