Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Lufthansa uruchamia nowe połączenie

27 kwietnia 2009

Rzeszów – Frankfurt. Siódme miasto w siatce połączeń Lufthansy w Polsce. W dniu dzisiejszym Lufthansa zaingurowała  nowe połączenie pomiędzy Rzeszowem a Frankfurtem. Rzeszów stał się siódmym polskim miastem, z którego Lufthansa oferuje połączenia do portów przesiadkowych w Niemczech, a dalej do 200 miast w 79 państwach.

Be Sociable, Share!


Nowe rejsy odbywać się będą pięć razy w tygodniu. Połączenie obsługiwać będzie samolot typu CRJ 700, zabierający na pokład 70 pasażerów w klasach biznes i ekonomicznej.
 
 “Na naszą decyzję duży wpływ miała ocena potencjału inwestycyjnego Rzeszowa oraz jego znacząca pozycja jako ośrodka przemysłu lotniczego” powiedziała Maria Kowalewska, Dyrektor Generalny Lufthansy w Polsce. „Oferujemy atrakcyjny, innowacyjny produkt. Nasze usługi na lądzie i na pokładzie umożliwiają podróżującym biznesowo i turystycznie wygodne połączenia na cały świat ” dodała Kowalewska.
 
Połączenia z Rzeszowa do Frakfurtu zaplanowano w taki sposób aby podróżującym z Podkarpacia ułatwić i skrócić podróż do wielu miast na całej kuli ziemskiej takich jak Boston, Chicago, Nowy Jork, San Francisco, Waszyngton, Toronto, Bangkok, Hong Kong, Pekin, Szanghaj, Johannesburg a w Europie takich jak Londyn, Bruksela, Manchester, Monachium, Paryż, Wiedeń oraz do wielu, wielu innych.
 
“Jesteśmy szczególnie zadowoleni, że mimo trudnych globalnych warunków ekonomicznych, możemy kontynuować z sukcesem nasze inwestycje w Polsce. Kiedy inni się wycofują, my dalej powiększamy naszą ofertę. To pokazuje nasze zaangażowanie w Polsce i w regionie Wschodniej Europy jako jednego z centralnych rynków naszych inwestycji, które wzmacniają naszą pozycję jako lidera wśród europejskich przewoźników” powiedział Dr Karsten Benz wiceprezes linii pasażerskich Lufthansa ds. sprzedaży i usług w Europie.
 
Polska jest strategicznym rynkiem dla Lufthansy. W letnim rozkładzie międzynarodowy przewoźnik z siedzibą w Niemczech wzbogacił dotychczasową ofertę połączeń z Poznania do Monachium o dodatkowe połączenia z Frankfurtem. Tylko w 2008 roku międzynarodowa linia lotnicza z siedzibą w Niemczech uruchomiła nowe rejsy z Gdańska, Katowic, Krakowa, Warszawy i Wrocławia.  Lufthansa, która  systematycznie rozwija siatkę połączeń
w Polsce, zaoferuje w rozkładzie letnim 213 połaczeń tygodniowo pomiędzy Polską a Niemcami. Wspólnie z partnerami codeshare stanowić to będzie 367 połączeń tygodniowo to trasie do Niemiec i dalej. 
 
Europa Wschodnia pozostaje w centrum uwagi Lufthansy, o czym świadczy również ostatnio uruchomione połączenie z Monachium do Lwowa na Ukrainie. W weekendy Lufthansa zaoferuje bezpośrednie połączenia z Monachium do dwóch kurortów nad Adriatykiem – do Splitu i Dubrownika na Chorwacji.
 
Lufthansa proponuje bardzo atrakcyjne ceny. Na przykład bilet w obie strony do Frankfurtu już od 399 złotych brutto. Rezerwacji można dokonać przez stronę internetową www.lufthansa.com, dzwoniąc na numer infolini: 0801 312 312 lub +48/ 22 33 81 300 oraz w biurach Lufthansy na lotniskach i w biurach podrózy IATA w całej Polsce.

lufthansa.pl


/L/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 159

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie