Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Lufthansa oferuje swoim pasażerom atrakcyjny zimowy rozkład lotów

27 października 2008

Zwiększenie miejsc pasażerskich o 2.4 procenta – połączenia do 194 miast w 79 państwach. Lufthansa stopniowo rozszerza ofertę zimową. Globalna siatka połączeń obejmie 194 miasta w 79 krajach (2007/08: 188 miast).

Be Sociable, Share!


Zdolność przewozowa, mierzona w jednostkach pasażero-kilometrów zwiększy się o 2.4 procenta. Ruch na trasach europejskich wzrośnie o 1.9 procenta, a na trasach międzykontyntalnych o 2.7 procent.
 
Zimowy rozkład Lufthansy przewiduje 13,402 rejsów tygodniowo, co stanowi wzrost 0.9 procenta w stosunku do 2007 roku (2007/08: 13,272). W większości będą to rejsy kontynentalne – 12,278 połączeń do niemieckich i europejskich miast (2007/08: 12,208). Liczba połączeń międzykontynentalnych wzrośnie z 1,064 do 1,124 tygodniowo. Rozkład zimowy obowiązywał będzie od 26 października do 28 marca 2009.
 
„Pomimo, że sytuacja na rynku stała się w ostatnim okresie bardzo trudna oferujemy naszym pasażerom bogatą siatkę połączeń” komentuje Karl-Ulrich Garnadt, Wiceprezes Departamentu Usług i Zasobów Ludzkich, linii pasażerskich Lufthansa. „Wszystkie nowe połączenia, które Lufthansa wprowadziła do oferty w letnim rozkładzie zostały bardzo dobrze przyjęte przez pasażerów i zostaną utrzymane w sezonie zimowym. Dokładnie śledzimy sytuację na rynku i optymalizujemy nasze usługi lotnicze, ale podczas nadchodzącej zimy nie przewidujemy żadnych masowych cięć siatki połączeń Lufthansy.”
 
Rozkład zimowy zawiera połączenia do 11 nowych miast, które zostały włączone do globalnej siatki połączeń Lufthansy w marcu 2008. Do nowości należą : Calgary, Luanda, Malabo, Nanjing, Pune, Seattle i Shenyang, oraz takie europejskie ośrodki jak Billund, Brystol, Cluj and Klagenfurt.  Rynek dobrze przyjął zwiększenie dostępności miejsc w samolotach na rejsach międzykontynentalnych z Dusseldorfu. W połączeniach z tego hubu nastąpi regularna sezonowa zmiana: w zimowym rozkładze, rejs do Toronto zostanie zastąpiony nowym rejsem do Miami.
 
Począwszy od lutego 2009 Lufthansa dwukrotnie zwiększy bezpośrednie rejsy z Mediolanu do atrakcyjnych metropolii europejskich takich jak Barcelona, Bruksela, Budapeszt, Bukareszt, Madryd i Paryż. Nowe połączenia, których będzie 150 tygodniowo, dodatkowo zwiększą zdolność przewozową zaplanowaną od 26 października.


lufthansa.pl


/L/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 448

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie