Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Lufthansa idzie do przodu!

13 grudnia 2012

Najwięcej pasażerów w historii prowadzenia operacji oraz zapowiedź inwestycji – Lufthansa z zadowoleniem prezentuje swoje wyniki.

Be Sociable, Share!


Najwięcej pasażerów w historii prowadzenia operacji oraz zapowiedź inwestycji – Lufthansa z zadowoleniem prezentuje swoje wyniki.

W pierwszych dziewięciu miesiącach 2012 r. Lufthansa zwiększyła zdolność przewozową i liczbę przewiezionych pasażerów między Polską i Niemcami. Z przewoźnikiem poleciało ponad 1,1 mln pasażerów, to o 10 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2011 r. Szczególnie dobrze firma radzić ma sobie na lotniskach regionalnych – w Krakowie liczba pasażerów wzrosła o ponad 20 proc., a w Poznaniu o 10 proc. Łącznie z liniami Austrian oraz SWISS, grupa Lufthansa przewiozła 1,4 mln polskich pasażerów do Niemiec, Austrii lub Szwajcarii.  To rekord jeśli chodzi o działania w Polsce – rekordowy ma być zresztą cały ten rok.

Tej zimy, przewoźnicy wchodzący w skład grupy Lufthansy, obsługują 270 rejsów tygodniowo do Niemiec, Austrii i Szwajcarii z lotnisk w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Poznaniu, Krakowie, Rzeszowie i Katowicach.

Przewoźnik zapowiedział także, że od lipca przyszłego roku linia Germanwings, która wchodzi w skład grupy Lufthansa, będzie obsługiwać wszystkie europejskie trasy, poza połączeniami do Frankfurtu i Monachium.

Lufthansa informuje także, że do 2014 r. przeznaczy na wdrażanie nowych udogodnień dla pasażerów około 3 mld euro. Chodzi głównie o podróże w klasie biznes oraz uruchomienie nowych i remont starych poczekalni dostępnych dla tej klasy.

Be Sociable, Share!

Wizyt: 359

Tagi: ,

Podobne wpisy

Comments are closed.

Przyloty Warszawa Okęcie