Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Loty po Polsce tylko z paszportem

Loty po Polsce tylko z paszportem

18 lutego 2010

Czy wybierając się w podróży autem z Warszawy do Wrocławia należy zabrać ze sobą paszport? Oczywiście, że nie. Inaczej sprawa wygląda, jeżeli w taką samą podróż wybierzemy się samolotem. PLL LOT przed wejściem na pokład sprawdza paszporty.

Be Sociable, Share!


Z takim problemem spotkał się 12-letni pasażer LOTu, który wybierał się z rodzicami z Warszawy do Wrocławia. Wcześniej nawet w podróż do Wielkiej Brytanii zabierał ze sobą tylko legitymację szkolną. Bardzo się zdziwił, kiedy nie chciano go wpuścić na pokład samolotu PLL LOT żądając paszportu.

Okazało się, że regulamin PLL LOT wymaga by na lotach krajowych pasażer wylegitymował się dowodem osobistym lub paszportem. Niestety nikt nie poinformował o takim wymogu podczas rezerwacji biletów. Po wielu minutach negocjacji pracownicy LOTu „w drodze wyjątku” zgodzili się na wejście do samolotu.


Okazuje się, że problemy z wejściem na pokład mają nie tylko uczniowie, ale także….posłowie. Według regulaminu LOTu nie mogą oni pokazywać legitymacji poselskiej tylko dowód osobisty bądź paszport. Z tego powodu zdarzały się nawet skargi z ław sejmowych.


Na podstawie Gazety Wyborczej


/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 317

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie