Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Lotnisko we Frankfurcie – możliwe opóźnienia i anulowane loty

13 czerwca 2011

W ramach rozbudowy lotniska we Frankfurcie kontrolerzy lotów muszą przyzwyczaić się do nowej wieży kontrolnej. W nadchodzącym tygodniu trzeba liczyć się z anulowanymi lotami

Be Sociable, Share!


W nocy z poniedziałku na wtorek na lotnisku we Frankfurcie rozpocznie funkcjonowanie nowa wieża kontroli lotów. Jak podała niemiecka agencja bezpieczeństwa lotów (DFS) kontrolerzy będą dopiero zapoznawać się z nową techniką i z tego powodu trzeba liczyć się  z tym, że w tym tygodniu dziennie może być zakłóconych około 100 rejsów.

Lotnisko we Frankfurcie jest największym węzłem komunikacji powietrznej w Niemczech. Nowa wieża powstaje w ramach rozbudowy lotniska o kolejny pas startowy.

Dla kontrolerów lotów jest to całkowicie nowy system. Ze względów bezpieczeństwa muszą zostać wydłużone odstępu pomiędzy poszczególnymi startami i lądowaniami – co spowoduje anulowanie niektórych lotów. W normalnym systemie pracy lotnisko we Frankfurcie obsługuje dziennie około 1400 operacji lotniczych. Według władz lotniska w najgorszym wypadku utrudnienia potrwają jeden tydzień.

Podróżujący powinni przed odlotem skontaktować się ze swoimi liniami lotniczymi.

 

 

 

 

 

 

 

 

/ME/ na podstawie www.www.spiegel.de/reisewww.ausbau.fraport.de

Be Sociable, Share!

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie