Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Lotnisko w Krakowie – zmiany w sezonie zimowym

8 listopada 2011

Port lotniczy Kraków-Balice aktualności w sezonie zimowym, zmiany w rozkładzie lotów, nowe połączenia

Be Sociable, Share!


Tegoroczny październik okazał się być najlepszym w historii lotniska w krakowskich Balicach. W przeciągu całego miesiąca obsłużono łącznie 278.521 pasażerów, czyli o 2 % więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Licząc od stycznia 2011 przez krakowskie lotnisko przewinęło się 2.583.966 pasażerów, na ten moment jest to już o 100 tysięcy więcej niż w tym samym okresie roku poprzedniego.

W sezonie zimowym 2011/2012 nastąpi kilka zmian. Z lotniska w Krakowie można będzie podróżować do 36 destynacji w ramach połączeń regularnych. 31 października wystartowało nowe połączenie na trasie Kraków-Eindhoven. Trasę obsługują tanie linie lotnicze Ryanair. Połączenie będzie obsługiwane 2 razy tygodniowo, w poniedziałki i piątki.

Sezonowe połączenia do popularnych miast na południu Europy powrócą do rozkładu lotów na koniec marca, kiedy w życie wejdzie letni sezon lotów. Loty do Kijowa w liniach Aerosvit także wrócą na wiosnę.

Ponadto zimą można polecieć z krakowskiego lotniska czarterem do Egiptu, do takich miast jak Hurghada i Sharm El Sheikh oraz na Wyspy Kanaryjskie (Gran Canaria).

 

 

 

/ME/ na podstawie www.krakowairport.pl

Be Sociable, Share!

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie