Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Lotnisko w Dublinie jedynym z najgorszych w Europie

21 maja 2008

Prawie 30 proc. samolotów nie wylatuje z Dublina na czas – wynika z raportu Stowarzyszenia Europejskich Linii Lotniczych. Lotnisko w irlandzkiej stolicy znalazło się na czwartym miejscu wśród najgorszych europejskich portów lotniczych.

Be Sociable, Share!


Opóźnienia lotów na dublińskim lotnisku są nawet większe, niż na bardziej zatłoczonych lotniskach w Paryżu czy Londynie. Szczególnie pasażerowie tanich linii muszą cierpieć przez niepunktualność irlandzkiego lotniska. To właśnie oni najczęściej i najdłużej czekają tu na swój lot. Nie można także pozazdrościć podróżnym, wybierającym się w daleką podróż, ponieważ opuszczają oni Dublin średnio 40 minut po czasie. Na krótszych trasach sytuacja też nie jest idealna. Czekają na swój lot także pasażerowie lecący do europejskich miast. Np. do Wielkiej Brytanii samolot startujący z Dublina statystycznie spóźnia się o ok. 20 minut.

Niepunktualność dublińskiego lotniska wykazują też badania brytyjskiego Civil Aviation Authority (CAA). Mało tego, okazuje się, że sytuacja w Dublinie z każdym rokiem jest coraz gorsza. Blado też wypada port w porównaniu z innymi irlandzkimi lotniskami. Np. opóźnienia lotów do Wielkiej Brytanii z Cork wynoszą średnio 16 minut, a z Shannon 9 minut. Według oceny „Irish Examiner”, na razi nie ma co liczyć, że sytuacja na lotnisku ulegnie poprawie.


Na podstawie Irish Examiner, Onet.pl

/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 889

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie