Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Porty lotnicze

Lotnisko w Bydgoszczy poszukuje linii lotniczych

Lotnisko w Bydgoszczy poszukuje linii lotniczych

16 lutego 2005

Port Lotniczy w Bydgoszczy prowadzi negocjacje z tanimi liniami w sprawie przywrócenia połączeń z Londynem. W grę wchodzą także inne europejskie kierunki.

Be Sociable, Share!


W Bydgoszczy znajduje się jedyne w regionie lotnisko cywilne. Bezpośrednie loty do Londynu na Stansed i z powrotem do Bydgoszczy odbywały się regularnie od 31 października do 5 grudnia ubiegłego roku. Każdy rejs miał zwykle 80 proc. pasażerów.

Problemy finansowe Air Polonii, która obsługiwała to połączenie, sprawiły, że loty te zostały zawieszone. Władze portu, z myślą o ponownym uruchomieniu tanich linii, prowadzą rozmowy z Centralwings, Ryanair, Wizzair i Skyeurope. Zależy im na połączeniach z Brukselą, Frankfurtem i Berlinem.

Bydgoski port chce także rozwijać połączenia krajowe. Na razie w planach są loty do Krakowa, Katowic i Wrocławia. Już teraz PLL LOT oferuje codzienne loty do Warszawy. Samolot startuje z Bydgoszczy o 6 rano, a o 22.25 wylatuje w lot powrotny do Bydgoszczy. Bilet w jedną stronę kosztuje 95 zł netto (plus 34,65 podatku), a powrotny 190 zł netto (plus 74,18 zł podatku).

Władze lotniska mają w planach rozbudowę parkingów i infrastruktury. Lotnisko jest przygotowane do przyjęcia wszystkich typów samolotów. Terminal może obsługiwać 220 tys. pasażerów rocznie.

Port w Bydgoszczy standardem dorównuje europejskim lotniskom regionalnym. Jest wyposażony w najnowocześniejsze systemy elektronicznej kontroli bagażu i pasażerów oraz w nowoczesne urządzenia do odladzania samolotów i utrzymywania nawierzchni lotniskowej. Można także korzystać z usług Hotspot, czyli bezprzewodowego internetu.

Be Sociable, Share!

Wizyt: 12 256

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie