Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Lotnisko Rębiechowo w Gdańsku z rokNowe loty do Turcji

11 sierpnia 2008

Już niebawem będzie można polecieć z lotniska Birmingham do Stambułu. W rozkładzie zimowym pojawią się rejsy Turkish Airlines.  Będzie to pierwsze połączenie do Turcji z tego lotniska.

Be Sociable, Share!


Samoloty typu boeing 737-800 będą latały do Turcji pięć razy w tygodniu. W poniedziałki i czwartki wylot będzie się odbywał o 11.30, a we wtorki, piątki i niedziele – o 11.15. Bilety kosztują od180 funtów w dwie strony, łącznie z podatkami i wszystkimi opłatami dodatkowymi. 

Przedstawiciele tureckiego przewoźnika komentując stworzenie nowego połączenia zwrócili uwagę, że podróż do Stambułu to również okazja do skorzystania z ponad 140 połączeń lotniczych z tego miasta. W ciągu roku Turkish Airlines chcą obsłużyć ponad 30 tys. pasażerów.


Na podstawie cheapflights.co.uk
u na rok zwiększa liczbę obsłużonych pasażerów i wykonywanych rejsów. Zmniejsza się tylko liczba prywatnych odpraw najmniejszych samolotów.


W ubiegłym roku odleciało z Gdańska ok. 700 takich awionetek – prawie 10 proc. mniej niż rok wcześniej. W porównaniu do Wrocławia czy Krakowa, Gdańsk pod tym względem wypada blado. Mają tu bazy tylko trzy samoloty korporacyjne, którymi pracownicy firm latają na spotkania i konferencje. We Wrocławiu czy Katowicach jest ich kilka razy więcej.


Dwa lata temu z Rębiechowa wycofała się firma Aerobaltic, której samoloty działały jak powietrzne taksówki. Można było polecieć nimi na dowolne lotnisko w dowolnym terminie. Lot do Warszawy i z powrotem czteroosobowym samolotem kosztował 6 tys. zł.


Gdańskie lotnisko ma w planach rozbudowę infrastruktury dla prywatnych samolotów. Po 2012 r. powstać ma terminal do obsługi pasażerów prywatnych.


Na podstawie Gazety Wyborczej


/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 1 435

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie