Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Lotnisko Katowice przyjmuje samoloty z Okęcia

Lotnisko Katowice przyjmuje samoloty z Okęcia

7 marca 2005

Międzynarodowy Port Lotniczy „Katowice” w Pyrzowicach przyjmuje w poniedziałek samoloty, które z uwagi na trudne warunki pogodowe nie mogły wylądować na warszawskim Okęciu.

Be Sociable, Share!


Rzeczniczka prasowa portów lotniczych na warszawskim Okęciu Edyta Mikołajczyk powiedziała, że loty na warszawskim lotnisku Okęcie odbywają się „dość terminowo”, choć są niewielkie opóźnienia. Dodała, że dłuższa przerwa w lotach (25 min.) miała miejsce ok. godziny 11.00, kiedy dokonywano przejścia z odśnieżania „suchego” (mechanicznego) na chemiczne.

Dotychczas na lotnisku w Pyrzowicach wylądowały cztery dodatkowe samoloty – po dwa lecące z Paryża i Brukseli. Lotnisko jest przygotowane na przyjęcie kolejnych maszyn.

Mimo opadów śniegu, port w Pyrzowicach pracuje normalnie, płyta lotniska jest dobrze przygotowana do lądowania i startu samolotów.

W związku z opadami śniegu i jego usuwaniem, na warszawskim Okęciu czynny jest jeden z dwóch pasów startowych. Sytuację utrudnia silny wiatr, który nawiewa śnieg na płytę lotniska.

PK
Na podst. PAP

Be Sociable, Share!

Wizyt: 810

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie