Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Lotnictwo w USA przeżywa kryzys

14 kwietnia 2008

Wysokie ceny paliwa i zły stan techniczny samolotów sprawiły, że amerykańskie lotnictwo cywilne boryka się z poważnymi kłopotami. Paliwo jest tak drogie, że niektórzy przewoźnicy utrzymują się na granicy rentowności. Do tego wszystkiego dochodzą rosnące ceny biletów.

Be Sociable, Share!


Przewoźnicy wprowadzają np. dodatkowe opłaty za drugą sztukę bagażu (25 dolarów). Zrobiły to już United Airlines, Continental, Northwest i Delta. Wprowadza się także opłaty za zakup biletów przez telefon oraz specjalne narzuty paliwowe: 25 dolarów na trasach krajowych i do 160 dolarów na zagranicznych.

Kryzys spowodował bankructwo linii ATA, Aloha i Skybus. Latały one na trasach krajowych, a 90 proc. z nich w obecnej sytuacji jest nieopłacalnych. 


Lotnictwo przeżywało już poważny kryzys po ataku terrorystycznym 11 września 2001 r., kiedy wielu Amerykanów obawiało się latać samolotami i wskutek spadku popytu przewoźnicy zostali zmuszeni do zmniejszenia liczby lotów.


Dodatkowe problemy pojawiły się w związku ze złym stanem technicznym samolotów. Linie Southwest zostały ukarane ponad 10-milionową grzywną za używanie kilkudziesięciu Boeingów 737 z pękniętymi kadłubami. Odwołano także kilkaset lotów American Airlines, aby skontrolować niektóre samoloty tych linii (MD-80) pod kątem bezpieczeństwa ich przewodów elektrycznych.


Na podstawie PAP


/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 993

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie