Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Tradycyjnych linii

LOT zamierza otworzyć drugą bazę

LOT zamierza otworzyć drugą bazę

19 kwietnia 2007

Polskie Linie Lotnicze zamierzają uruchomić poza Warszawą drugą bazę. Decyzja o lokalizacji nie jest jeszcze podjęta, a nowy dyrektor spółki Piotra Siennickiego ma decydujący głos w tej sprawie. O lokalizuję bazy LOT u siebie ścigają się wszystkie regionalne lotniska. Okęcie staje się dla LOT coraz bardzie ciasne. W przeszłym roku przewoźnik ma otrzymać pierwsze z zamówionych transatlantyckich boeingów 787 Dreamliner. W planach ma uruchomienie nowych połączeń, oraz wzmocnienie pozycji tam, gdzie potencjalnie może być wielu pasażerów.

Be Sociable, Share!


LOT razem ze spółką zależną Centralwings mają obecnie 60 samolotów. Po otrzymaniu w 2008 roku pierwszych z ośmiu zamówionych transatlantyckich boeingów 787 Dreamliner przewoźnik prawdopodobnie przeniesie do nowej bazy na początek co najmniej kilka używanych dziś samolotów. Dla lotniska będzie to oznaczało uruchomienie nowych połączeń, a więc zwiększenie liczby pasażerów i przychodów portu. Dlatego o wejście LOT walczą wszystkie największe regionalne lotniska w kraju.

LOT przede wszystkim nastawia się na ruch biznesowy, nie chce zaś rywalizować o klienta, który wybiera tylko wśród tanich przewoźników. W związku z tym, największe szanse na posiadanie bazy LOT mają porty w uprzemysłowionych regionach, np.: Katowice z pobliskimi fabrykami Fiata i Opla, Wrocław, gdzie ulokowały się m.in. Toyota i Whirlpool, czy Poznań, bo to siedziba międzynarodowych targów, w dodatku dobrze skomunikowana ze stolicą.

/KY/ na podstawie Gazety Prawnej

Be Sociable, Share!

Wizyt: 728

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie