Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

LOT wstrzymuje wszystkie swoje rejsy do 20 kwietnia, do północy

LOT wstrzymuje wszystkie swoje rejsy do 20 kwietnia, do północy

20 kwietnia 2010

Warszawa, 20 kwietnia 2010, godzina 12:00 – LOT podjął  decyzję o wstrzymaniu lotów do 20 kwietnia br., do północy.

Be Sociable, Share!


Sytuacja atmosferyczna nad Europą wciąż pozostaje niestabilna. Pomimo czasowego otwarcia poszczególnych fragmentów przestrzeni powietrznej nad Europą wciąż nie wyklucza się ich ponownego zamknięcia. Wprawdzie obserwuje się stopniowe zmniejszanie ilości pyłów wyrzucanych do atmosfery przez wulkan na Islandii, jednak jest on nadal w znacznych ilościach obecny w atmosferze, a co za tym idzie również w strefie, w której odbywają się starty i lądowania samolotów.
Bez jednoznacznej decyzji polskich władz lotniczych LOT nie będzie mógł podjąć ryzyka związanego z rozpoczęciem lotów. Do tej pory Polska Agencja Żeglugi Powietrznej i Urząd Lotnictwa Cywilnego nie wypracowały jednoznacznego, spójnego stanowiska w sprawie wznowienia ruchu lotniczego i bezpieczeństwa lotów. W PLL LOT wszelkie decyzje podejmowane są w oparciu o bieżące informacje meteorologiczne oraz komunikaty polskich i światowych władz lotniczych. Nadrzędną wartością jest jednak dla nas bezpieczeństwo Pasażerów i dopóki nie będzie pewności, co do możliwości jego zapewnienia żaden samolot LOT-u nie wystartuje z lotnisk krajowych i zagranicznych.

Jednocześnie informujemy, że uaktualnione zostają Zasady dokonywania zmian rezerwacji na loty Polskich Linii Lotniczych LOT odwołane w związku z zamknięciem europejskiej przestrzeni powietrznej po erupcji wulkanu na Islandii:

• pasażerowie, którzy dokonali rezerwacji biletu na podróże do 20 kwietnia br. mogą bezpłatnie dokonać zmiany rezerwacji na loty realizowane od 24 kwietnia br.”


•  bezpłatna zmiana rezerwacji może być dokonywana:
    -  na rejsy krótkiego dystansu i krajowe  do końca sezonu letniego,
    -  na rejsy dalekiego dystansu które odbędą się do 31 maja br.


Szczegółowe zasady dokonywania zmian rezerwacji na loty Polskich Linii Lotniczych LOT odwołane w związku z zamknięciem europejskiej przestrzeni powietrznej po erupcji wulkanu na Islandii znajdą Państwo w systemach rezerwacyjnych.

PLL LOT

Be Sociable, Share!

Wizyt: 200

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie