Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

LOT traktuje niepełnosprawnych jak dzieci

LOT traktuje niepełnosprawnych jak dzieci

4 sierpnia 2008

Osoba niepełnosprawna, która chce zarezerwować bilet w PLL LOT musi dokupić drugi, dla opiekuna. Na pokładzie samolotu nie dostanie wózka. Takich problemów nie ma w Lufthansie i izraelskich liniach EL AL.

Be Sociable, Share!


Dziennikarka Gazety Wyborczej podając się za osobę niepełnosprawną, chciała zarezerwować bilet do Tel Awiwu. Dowiedziała się, że nie może lecieć sama, musi zabrać ze sobą opiekuna. W samolocie nie może też korzystać z wózka dla niepełnosprawnych. Swój wózek musi nadać na bagaż. 

Konsultantka telefoniczna LOT-u zauważyła, że osoba niepełnosprawna jest jak pięcioletnie dziecko. Nie może lecieć sama.


Takich problemów nie stwarzają linie EL AL ani Lufthansa. Konsultanci upewniają się najpierw, czy na pokładzie jest specjalny wózek (węższy niż zwykły, aby można nim było np. podjechać do toalety). Lot Lufthansą odbywa się z przesiadką we Frankfurcie. Na tamtejszym lotnisku odpowiednio przeszkolony pracownik zajmuje się osobą niepełnosprawną.


Przedstawiciele LOTu utrzymują wciąż, że linia jest przyjazna osobom na wózkach. Samoloty są przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych, nawet w pozycji leżącej. Nakaz podróży z opiekunem okazał się nieporozumieniem w interpretacji unijnej dyrektywy regulującej te kwestie. Rzecznik przewoźnika obiecał odpowiednie przeszkolenie personelu oraz zmiany w informacjach na stronie internetowej PLL LOT. 


Na podstawie Gazety Wyborczej

/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 326

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie