Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Lot traci pieniądze już od 20 lat

Lot traci pieniądze już od 20 lat

2 stycznia 2013

Nagonka medialna była nieuczciwa i jestem tym zniesmaczony – mówił na antenie Radia RMF FM Marcin Piróg, odwołany niedawno prezes PLL LOT. – Ta rzeczywistość nie jest nowa. LOT traci pieniądze od 20 lat – stwierdził, odnosząc się do kwestii problemów finansowych spółki.

Be Sociable, Share!


- Nagonka medialna była nieuczciwa i jestem tym zniesmaczony – mówił na antenie Radia RMF FM Marcin Piróg, odwołany niedawno prezes PLL LOT. – Ta rzeczywistość nie jest nowa. LOT traci pieniądze od 20 lat – stwierdził, odnosząc się do kwestii problemów finansowych spółki.
- Wydźwięk [informacji w mediach - red.] jest jednostronny, podkreśla się tylko to, co jest złe. W Locie działo się bardzo dużo dobrych rzeczy – mówił Konradowi Piaseckiemu Marcin Piróg. – Rozwój firmy w ciągu ostatnich dwóch lat nijak ma się do tego, jak w tej chwili jest przekazywany obraz LOT-u. Bardzo wielu ludzi włożyło wiele wysiłku po to, żeby tę linię ratować – przekonywał.

Jakie działania podjęto, by poprawić fatalne wyniki finansowe LOT-u? Na przykład kupiono dreamlinery. Zdaniem Piróga była to dobra i absolutnie niezbędna transakcja. – Samoloty, którymi do tej pory dysponował LOT, nie były w stanie zapewnić rentowności – powiedział. Były prezes LOT-u podkreślił, że w jego ocenie zakup nowych maszyn był dla spółki krokiem koniecznym, by zarabiać pieniądze, ale niewystarczającym.

„Musieliśmy zareklamować samolot”

Marcin Piróg odniósł się także do kwestii uroczystej i kosztownej prezentacji dreamlinera. – Uważam, że żeby zapełnić samolot, trzeba go zareklamować – powiedział. – Mając ograniczone środki na wydatki marketingowe, zdecydowaliśmy się na wydatki PR-owe, które są zdecydowanie mniejsze.

Dlaczego zatem prezes LOT został odwołany przez ministra skarbu? – To jest sprawa właściciela, nie będę tego komentował – powiedział Marcin Piróg. Były prezes podkreślił, że zarząd spółki nie ukrywał informacji o złych wynikach finansowych. – Nie wiem dlaczego ktokolwiek mówił, że coś ukrywaliśmy. Wyniki były znane. Tego, że od września zaczął się gwałtowny kryzys na przelotach europejskich, nie przewidział ani zarząd, ani nikt w Europie – stwierdził.

Be Sociable, Share!

Wizyt: 356

Tagi: , , ,

Podobne wpisy

Comments are closed.

Przyloty Warszawa Okęcie