Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Lot tnie połączenia

26 lipca 2013

Polskie Linie Lotnicze LOT zapowiedziały zmiany w rozkładzie lotów na trasach krajowych. Przewoźnik w sezonie zimowym z Warszawy częściej poleci m.in. do Gdańska i Katowic. Połączenie do Bydgoszczy zostanie zawieszone.

Be Sociable, Share!


Polskie Linie Lotnicze LOT zapowiedziały zmiany w rozkładzie lotów na trasach krajowych. Przewoźnik w sezonie zimowym z Warszawy częściej poleci m.in. do Gdańska i Katowic. Połączenie do Bydgoszczy zostanie zawieszone.
Restrukturyzacja trwająca w Polskich Liniach Lotniczych LOT zaczyna przekładać się na zmiany w siatce połączeń oferowanych ze stołecznego Lotniska Chopina. Korekta, którą wczoraj zapowiedział przewoźnik, dotyczy lotów do Gdańska, Szczecina, Katowic i Bydgoszczy. Wszystkie zmiany przewoźnik tłumaczy „potrzebą lepszego wykorzystania floty, skorelowania rejsów krajowych z atlantyckimi oraz dostosowaniem oferty do popytu na rynku”.

Już od 1 września od poniedziałku do piątku pasażerowie będą mogli skorzystać z dodatkowego rejsu na trasie Warszawa – Gdańsk – Warszawa. Samolot będzie startował z Okęcia o godz. 5.55 i lądował w Gdańsku o godz. 6.55. Rejs powrotny z Gdańska rozpocznie się o godz. 7.40. Maszyna przewoźnika w Warszawie wyląduje o godz. 8.40.

Przedstawione wczoraj zmiany dotyczą także lotów do Katowic. Dodatkowe rejsy będą wykonywane od poniedziałku do piątku oraz w niedzielę. Samolot wystartuje z Lotniska Chopina o godz. 17.40, aby o godz. 18.30 wylądować w Pyrzowicach. Rejs powrotny z Katowic zaplanowany jest na godzinę 19.05. Jednocześnie obecnie istniejący w siatce rejs o numerze LO3882 będzie wykonywany o 30 minut później. – Zmiana ta została wprowadzona ze względu na pasażerów tranzytowych, którzy przez Warszawę lecą LOT-em za ocean. Rejs LO3882 z Katowic wyleci zatem o godz. 16.05 – informuje biuro Polskich Linii Lotniczych LOT.

Od poniedziałku do piątku oraz w niedzielę pojawią się także nowe połączenia na trasie Warszawa – Poznań – Warszawa. Samolot z Warszawy wyleci o godz. 12.10 i wyląduje na Ławicy o godz. 13.10. Rejs powrotny zaplanowano z Poznania na godz. 13.55, a przylot do Warszawy o godz. 14.55.

Wraz z wejściem zmian w krajowym rozkładzie lotów, przewoźnik zawiesi rejsy na tzw. nocowanie w Katowicach i w Szczecinie.

Zawieszona Bydgoszcz

Największe zaskoczenie wywołała jednak zapowiedź przewoźnika dotycząca zawieszenia na sezon zimowy połączenia na trasie Warszawa – Bydgoszcz – Warszawa. – LOT, realizując plan restrukturyzacji, ogranicza nierentowne połączenia bez perspektyw poprawy w najbliższym sezonie. Ponadto wyniki finansowe na tej trasie są poniżej oczekiwań przewoźnika – tłumaczy biuro prasowe LOT-u.

Zmiany rozkładu, który będzie obowiązywać od 1 września zostały wprowadzone do systemów LOT-u już wczoraj, jednak w systemie rezerwacyjnym na stronie www.lot.com wciąż można znaleźć jesienne terminy na loty do Bydgoszczy. – Z uwagi na wprowadzanie do systemu stop bookingu na rejsy do Bydgoszczy oraz korekty godzin startów i lądowań w portach krajowych pozostałych rejsów, cały proces jest jeszcze w toku. Dlatego niektóre połączenia mogą być widoczne jeszcze w systemie rezerwacji w ciągu dzisiejszego dnia – wyjaśnia biuro prasowe Polskich Linii Lotniczych LOT. I zapowiada, że ostatni rejs w sezonie letnim do Bydgoszczy planowany jest 25 października o godz. 22.30 z Warszawy. Ostatni rejs powrotny odbędzie się dzień później – rejs LO3972 wystartuje o godz. 5.45 z Bydgoszczy.

Info: Gazeta.pl

Be Sociable, Share!

Wizyt: 504

Tagi: ,

Podobne wpisy

Comments are closed.

Przyloty Warszawa Okęcie