Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

LOT pozywa Ryanair do sądu za reklamy

LOT pozywa Ryanair do sądu za reklamy

3 listopada 2006

Polskie Linie Lotnicze LOT złożyły do sądu pozew przeciwko linii lotniczej Ryanair za to, że irlandzki przewoźnik określał w swoich reklamach LOT jako „złodziejską” firmę. Sprawę w imieniu LOT-u prowadzi krakowska kancelaria prawna Traple Konarski Podrecki. Nie wiadomo, jakiego zadośćuczynienia poza przeprosinami LOT domaga się od Ryanair – podał serwis „Media&Markeitng Polska”.

Be Sociable, Share!


Strategią Ryanair, największej w Europie linii lotniczej typu low cost, jest atakowanie w poszczególnych krajach największych linii lotniczych, zazwyczaj byłych przewoźników narodowych. Ryanair nie stroni przy tym od złośliwości (jakiś czas temu na burcie jednej ze swoich maszyn kazał wymalować hasło „Żegnamy PLL LOT!”) i bezpardonowej komunikacji skierowanej bezpośrednio w LOT.


Dorota Haller, dyrektor biura marketingu i produktu PLL LOT, powiedziała, że LOT nie zamierza stosować takiej „poetyki” reklam, jaką posługuje się Ryanair. – Uważam, że określanie firmy mianem złodziejskiej przekracza już pewne standardy w komunikacji – twierdzi Haller.


Trzeba jednak zauważyć, że Irlandczycy przegrali już podobne procesy przeciwko Air France i KLM, a proces wytoczony przez Lufthansę właśnie się toczy.


Źródło: WirtualneMedia.pl

Be Sociable, Share!

Wizyt: 5 848

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie