Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

LOT nie zajął się pasażerami

LOT nie zajął się pasażerami

7 stycznia 2008

Rzecznik Praw Obywatelskich uważa, że linie lotnicze LOT nie dopełniły swoich obowiązków wobec pasażerów. Sprawę bada już Urząd Lotnictwa Cywilnego.

Be Sociable, Share!


RPO stawia zarzuty w sprawie dwóch lotów z Moskwy do Warszawy 30 listopada, które zostały odwołane lub znacznie opóźnione. Przewoźnik nie dopełnił między innymi obowiązków informacyjnych przewidzianych dla takich sytuacji.

Pasażerom nie zapewniono stosownej opieki i nie zorganizowano noclegu. Tymczasem – jak podkreśla RPO w piśmie do prezesa ULC – na przewoźniku w takiej sytuacji ciąży obowiązek bezpłatnego zakwaterowania klientów w hotelu. Tylko połowie pasażerów przyznano talony na posiłki. 


Nieprawidłowości dotyczyły także bagażu. Bagaże były otwierane i pozbawiane zawartości. 30 listopada lotnisko w Moskwie sparaliżowała śnieżyca, która uniemożliwiła wykonywanie jakichkolwiek operacji. Spowodowało to opóźnienia w przylotach i odlotach samolotów.


Jeżeli zarzuty RPO oraz skarżących się pasażerów potwierdzą się , prezes ULC może nałożyć na przewoźnika karę pieniężną.


Na podstawie PAP


/KY./

Be Sociable, Share!

Wizyt: 554

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie