Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

LOT nie chce Air Polonii

7 grudnia 2004

Właściciele Air Polonii próbują nadal ratować spółkę. Prowadzone były rozmowy z LOTem i innymi potencjalnymi udziałowcami, którzy mogliby przejąć spółkę. Jeżeli to nie wypali, spółka definitywnie upadnie.

Be Sociable, Share!


Według przedstawicieli Air Polonia, spółka nadal posiada odpowiednie pozwolenia, wykwalifikowaną kadrę i system sprzedaży. To odpowiadałoby potrzebom LOT, który nosi się z zamiarem uruchomienia własnej taniej linii. Nowa spółka LOTu nie ma jednak na razie odpowiednich pozwoleń na latanie. Przejmując Air Polonię automatycznie przejęłaby jej uprawnienia.

Jednak przedstawiciele LOTu i jej spółki córki zaprzeczają by spółka była zainteresowana przejęciem Air Polonii. Zapowiadają jednocześnie, że tani przewoźnik LOTu lada dzień otrzyma certyfikat z Urzędu Lotnictwa Cywilnego. W przyszłym tygodniu nowa spółka ma ogłosić swoje plany rynkowe.

Przejęciem Air Polonii nie jest zainteresowana także żadna z istniejących na polskim rynku tanich linii. Ich przedstawiciele uważają, że do przejęcia zostało jedynie 26 mln zł długu oraz marka spółki. Air Polonia nie ma nawet własnych samolotów.

Szefowie spółek lotniczych uważają jednocześnie, że kłopoty Air Polonii w dłuższym czasie mogą zaszkodzić wizerunkowi całej branży.

Be Sociable, Share!

Wizyt: 5 165

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie