Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

LOT konsoliduje podróże do Nowego Jorku w Terminalu 1 na lotnisku JFK

LOT konsoliduje podróże do Nowego Jorku w Terminalu 1 na lotnisku JFK

25 czerwca 2012

Z dniem 1 września br. przyloty i odloty samolotów polskiego przewoźnika na lotnisku JFK będą się odbywały w Terminalu 1, zamiast obecnie używanego Terminalu 4.

Be Sociable, Share!


Z dniem 1 września br. przyloty i odloty samolotów polskiego przewoźnika na lotnisku JFK będą się odbywały w Terminalu 1, zamiast obecnie używanego Terminalu 4. Od 29 października br., czyli początku sezonu zimowego, rejsy na lotnisko EWR w Newarku zostają przeniesione na lotnisko JFK. Dzięki temu liczba rejsów oferowanych z lotniska JFK wzrośnie o ponad 30%.

Powyższe zmiany prowadzą do poprawy obsługi Pasażerów podróżujących do/z Nowego Jorku, a także dolatujących z innych miast Stanów Zjednoczonych, m.in. dzięki współpracy z amerykańskimi partnerami, w tym od niedawna z linią JetBlue Airways. Analizy ekonomiczne jak i operacyjne przeprowadzone przez LOT pokazały, że lotnisko JFK ma zdecydowanie większy potencjał przewozowy i możliwości połączeń transferowych do ponad 80 miast Ameryki Północnej.

Terminal 1 na lotnisku JFK, z którego korzystają największe światowe linie lotnicze, w tym także linie członkowskie Star Alliance, zapewnia wysoki poziom obsługi Pasażerów LOT-u, oferując między innymi dostęp do luksusowego Business Lounge (salonik dla pasażerów biznesowych) oraz dedykowane stanowiska odprawy Pasażerów polskiego przewoźnika.

Zmiany na lotniskach stanowią także istotny element przygotowania LOT-u do rozpoczęcia operacji supernowoczesnym samolotem Boeing 787 Dreamliner.

Jesteśmy przekonani, że konsolidacja naszych rejsów z Nowego Jorku oraz zmiana terminalu na lotnisku JFK pozwoli na zapewnienie lepszej obsługi naszych obecnych i przyszłych Pasażerów – powiedział Marcin Piróg, Prezes Zarządu PLL LOT S.A. Niedawno podpisana umowa o współpracy z amerykańską linią JetBlue Airways pozwoli na korzystanie z naszych rejsów atlantyckich również Pasażerom z innych miast USA.

Pasażerom posiadającym wykupione bilety na zawieszone rejsy do/z lotniska w Newarku LOT zapewni podróż z lotniska JFK lub, na życzenie podróżnego, dokona pełnego zwrotu kosztu biletu.

lot.pl

Be Sociable, Share!

Wizyt: 326

Tagi: , ,

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie