Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Tradycyjnych linii

LOT kieruje pasażerów do USA na połączenia przez Warszawę

LOT kieruje pasażerów do USA na połączenia przez Warszawę

4 października 2007

Polskie Linie Lotnicze LOT oferują pasażerom z województwa podkarpackiego połączenie z Nowym Jorkiem przez Warszawę. Tym samym ze względu na bardzo małe zainteresowanie pasażerów zawieszeniu ulega połączenie bezpośrednie. LOT zamierza przywrócić połączenie w sezonie letnim 2008 roku.

Be Sociable, Share!


„Podjęliśmy decyzję o skierowaniu pasażerów z regionu Podkarpacia zamierzających udać się do Stanów zjednoczonych na połączenia przez Warszawę. Powodem tej decyzji jest zbyt małe zainteresowanie pasażerów lotami bezpośrednimi” – powiedziała Karolina Stanisławska, wiceprezes LOT.

Dodała, że kontynuowanie rejsów na trasie Rzeszów – Nowy Jork przy wypełnieniu samolotów na poziomie rejsów październikowych, lub nawet nieco wyższym, oznaczałoby dla LOT-u poważne straty finansowe, a LOT nie może ponosić strat finansowych na obsługiwanych trasach i musi optymalizować siatkę połączeń pod względem kosztowym.


Na rejs 13 i 14 października dotychczas sprzedano 50 procent miejsc. Natomiast na rejs 27 i 28 października sprzedano zaledwie 30 procent biletów.


W październiku z Rzeszowa do USA, zrealizowane zostanie jedno połączenie w dniu 14 września. Natomiast pasażerom, którzy już wykupili bilety na połączenie w dniu 28 września zaproponowane zostanie połączenie przez Warszawę lub wcześniejsze bezpośrednie połączenie 14 września. Każdy z pasażerów zostanie poinformowany telefonicznie o zmianach w rozkładzie.


„Chciałabym podkreślić, że w promocję połączenia Rzeszów – Nowy Jork były zaangażowane wyłącznie środki LOT” – powiedziała Karolina Stanisławska.


Początkowo LOT planował zawieszenie połączenia od połowy września 2007 r. do wiosny 2008 r. Analizy przeprowadzone przez LOT wykazały, że połączenie Rzeszów – Nowy Jork nie wzbudzi w okresie zimowym wystarczającego zainteresowania pasażerów, które przekładając się na zakup biletów, pozwoliłoby chociażby pokryć koszty tych rejsów. Niestety nasze analiza nalazły potwierdzenie w rzeczywistości.


Połączenia transatlantyckie z Polski cechują się dużą sezonowością. Podczas gdy w sezonie letnim rejsy LOT-u z Polski do USA i Kanady obsługuje siedem samolotów, w zimie ze względu na dużo mniejsze zainteresowanie przewoźnik ogranicza ich liczbę do czterech. Połączenia dalekiego zasięgu w każdej linii lotniczych należą do najkosztowniejszych operacji i bez wystarczającego wypełnienia samolotów, również wysokopłatnymi pasażerami klasy biznes, szybko powodują duże straty.


Połączenie Rzeszów – Nowy Jork jest jeszcze bardziej wrażliwie na koszty niż połączenia transatlantyckie z Warszawy, ponieważ nie cieszy się praktycznie żadnym zainteresowaniem pasażerów chcących podróżować w klasie biznes.


PLL LOT uruchomiły połączenie Rzeszów – Nowy Jork 3 czerwca 2007 roku. Do połowy września rejsy odbywały się dwa razy w tygodniu. LOT zamierza przywrócić połączenie z Rzeszowa do Nowego Jorku w sezonie letnim 2008 roku.


PLL LOT


/L/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 638

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie