Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

PLL LOT

LOT kasuje połączenia z lotnisk regionalnych

LOT kasuje połączenia z lotnisk regionalnych

11 grudnia 2013

Polskie Linie Lotnicze LOT zaprezentowały uaktualniony letni rozkład lotów. Przewoźnik kasuje wszystkie europejskie połączenia z portów regionalnych. Nie polecimy również do Helsinek.

Be Sociable, Share!


Polskie Linie Lotnicze LOT zaprezentowały uaktualniony letni rozkład lotów. Przewoźnik kasuje wszystkie europejskie połączenia z portów regionalnych. Nie polecimy również do Helsinek.

PLL LOT zaktualizowały dziś rozkład lotów na najbliższy sezon. Pojawią się m.in. nowe częstotliwości rejsów, a także chyba najbardziej istotne dla pasażerów zmiany wynikające z wymagań Komisji Europejskiej, co do Planu Restrukturyzacji przewoźnika.

Z systemu rezerwacyjnego wycofane zostają rejsy zagraniczne wykonywane z portów regionalnych. Wszystkie połączenia od wejścia nowego rozkładu (31 marca 2014), będą realizowane przez Warszawę. Zmiany te są podyktowane wymaganiami Komisji Europejskiej w ramach kompensacji zapisanej również w Planie Restrukturyzacji Spółki.

Skasowane bezpośrednie połączenia z portów regionalnych:

Gdańsk – Frankfurt;
Katowice – Monachium,
Katowice – Frankfurt;
Kraków – Wiedeń;
Wrocław – Frankfurt;
Wrocław – Monachium;

- Zgodnie z zapisami w planie restrukturyzacji, który PLL LOT złożyły do Komisji Europejskiej spoczywa na nas obowiązek kompensacji. W planie zapisane zostały zmiany siatki połączeń w tym rezygnacja z połączeń zagranicznych realizowanych z portów regionalnych. Wraz ze stopniowym wprowadzeniem do systemu rezerwacji rozkładu na sezon lato 2014 wprowadzone zostały stopbookingi na wspomniane rejsy. Jesteśmy w trakcie rozmów z przewoźnikami, by zaproponować Pasażerom opcjonalne propozycje rozwiązania nieudogodnień, które mogą powstać w tej sytuacji. Po ustaleniu pakietu świadczeń, będziemy w bezpośrednim kontakcie z wszystkimi pasażerami – poinformowała Fly4free.pl rzeczniczka prasowa PLL LOT Barbara Pijanowska-Kuras.

W komunikacie prasowym nie ma natomiast słowa o czasowo zawieszonych kierunkach. Jednym z nich były Helsinki. Loty do Finlandii zostały zawieszone na zimę. Z systemu rezerwacyjnego wynika, że najprawdopodobniej zostały na dobre skasowane. Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu LOT skasował również połączenia do Berlina. Rzeczniczka LOTu potwierdza jedynie, że „połączenie do Helsinek nadal jest zawieszone”.

Gdzie jedni stracą, inni mają zyskać. Jak wynika z komunikatu prasowego, przewoźnik proponuje od wiosny dodatkowe częstotliwości na rejsach europejskich. W porównaniu do rozkładu letniego z tego roku, latem 2014 pojawi się „druga fala” popołudniowych wylotów z Warszawy. W Europie Centralnej i Wschodniej dodatkowe częstotliwości obejmą porty lotnicze w Budapeszcie, Pradze, Sofii, Bukareszcie, Belgradzie, Moskwie, Lwowie, Odessie, Wilnie, Rydze i Tallinie.

W Europie Zachodniej zmiany w rozkładzie dotyczą Kopenhagi (dodatkowe rejsy na nocowanie 6 razy w tygodniu) oraz pojawią się dodatkowe częstotliwości tygodniowo do Mediolanu, Sztokholmu i Brukseli. Modyfikacje dotyczą również rejsów do Paryża, Hamburga i Amsterdamu. Do tych miast również będzie można latać częściej.

Rejsy do Chicago, Nowego Jorku i Toronto będą realizowane przez cały sezon codziennie w stałym rozkładzie popołudniowym, a dodatkowo w miesiącach z największym zapotrzebowaniem (maj – wrzesień), uruchomione zostaną rejsy w godzinach południowych. Niezmieniony pozostaje rozkład połączenia do Pekinu.

Wiosną LOT wykona 5 dodatkowych rejsów do Rzymu dreamlinerami. Między 22 kwietnia a 3 maja będzie można polecieć z Warszawy do stolicy Włoch najnowocześniejszymi i najbardziej komfortowymi maszynami świata. Dodatkowo przewoźnik prowadzi sprzedaż na bezpośrednie rejsy do Rzymu z Krakowa, wykonywane mniejszymi maszynami.

Zmiany w systemie będą pojawiać się stopniowo. Rozkład letni będzie obowiązywał od 31 marca 2014 roku.

Źródło: fly4free.pl

Be Sociable, Share!

Podobne wpisy

Comments are closed.

Przyloty Warszawa Okęcie