Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

LOT chce kupić przewoźnika ze Wschodu

LOT chce kupić przewoźnika ze Wschodu

22 stycznia 2008

Narodowy przewoźnik chciałby pieniądze, pozyskane z wejścia na giełdę, przeznaczyć na nowe samoloty i sfinansować akwizycję na początku 2009 roku. LOT liczy, że uda mu się doprowadzić do przejęcia linii lotniczej z Europy Wschodniej.

Be Sociable, Share!


LOT chce zwiększenia liczby samolotów, by dynamicznie się rozwijać. Przewoźnik liczy, że dzięki debiutowi na giełdzie pozyska kapitał, pozwalający sfinansowanie nowej floty.

Prezes LOT podkreśla, że obecnie na rynku trwa konsolidacja, a LOT chce być jednym z jej uczestników. Na razie jednak nie chce ujawniać informacji, związanych z możliwą akwizycją. Zdradza tylko, że jest kilka bardzo ciekawych firm lotniczych, nad którymi można by się pochylić.


Jednak zdaniem Adriana Furgalskiego z Zespołu Doradców TOR, pomysł przewoźnika to  kolejny przejaw mocarstwowego myślenia w LOT. Większość linii jest bowiem deficytowa i wymaga inwestowania w wymianę floty. LOT w obecnej sytuacji na to nie stać, ponieważ i sam stoi przed takim wyzwaniem – komentuje Furgalski.


Z kolei niemiecka Lufthansa nie wyklucza, że może się zainteresować przejęciem jednej ze wschodnich linii – np. polskiego LOT.


W tym roku, wbrew zapowiedziom, polski przewoźnik nie uruchomi – poza połączeniem Warszawa-Pekin – połączeń do innych miast w Azji. Powodem są opóźnienia w dostawie zamówionych boeingów 787.


Na podstawie Gazety Prawnej


/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 1 488

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie