Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

LOT będzie miał nowe samoloty z nowym logo

LOT będzie miał nowe samoloty z nowym logo

1 czerwca 2010

PLL LOT chce być jedną z najnowocześniejszych linii lotniczych na świecie. W przyszłym roku flota polskiego narodowego przewoźnika zostanie gruntownie odmłodzona.

Be Sociable, Share!


W przyszłym roku LOT pozbędzie się starych boeingów 767, embraerów 145 oraz dwudziestoletnich boeingów 737 i ATR-ów. Na ich miejsce pojawią się nowe boeingi 787 dreamliner oraz nowe wersje embraerów 170 i 175. Na trasach średniodystansowych pojawią się nowe wersje boeingów 737 bądź airbusy A319 lub A320. Trasy krajowe będą obsługiwane przez nowe ATR 72-600 lub bombardiery Q400. Część z tych samolotów ma być leasingowana.

LOT musi modernizować flotę by obniżać koszty działalności i ją rozwijać. Jak mówi prezes Sebastian Mikosz, przewoźnik chce odzyskać rynek, który zajęła konkurencja. Chodzi o loty do Bejrutu, Tbilisi, Erywania, Kairu, Damaszku i Hanoi. W 2011 r. LOT chce zacząć latać do Dubaju, Delhi, Bangkoku i Pekinu.


Od 2005 r. LOT wymienił osiem samolotów typu embraer. W najbliższych latach wymieni kolejne sześć maszyn tego rodzaju. Przy okazji dostaw nowych samolotów mogą pojawić się nowe logotypy polskiej linii. Ma to być kolejny krok w poprawianiu wizerunku PLL LOT. 


Na podstawie Dziennika Gazety Prawnej


/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 786

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie