Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Losowa kontrola płynów na lotniskach w Wielkiej Brytanii – o co chodzi?

3 grudnia 2007

W portach lotniczych w Wielkiej Brytanii przeprowadzana będzie losowa kontrola płynów w bagażu podręcznym. Może ona wydłużyć czas trwania kontroli bezpieczeństwa. Pasażerowie proszeni są więc o uwzględnienie tego przy planowaniu czasu podróży oraz upewnienie się, że torby zawierające płyny (zob. instrukcja pakowania poniżej) są łatwo dostępne w bagażu podręcznym.

Be Sociable, Share!


KRÓTKI PRZEWODNIK

Nowe przepisy zostają wprowadzone we wszystkich portach lotniczych na terytorium Unii Europejskiej oraz w Norwegii, Islandii i Szwajcarii od poniedziałku, 6 listopada 2006 r. i będą obowiązywać do odwołania.


NOWE PRZEPISY


Opakowanie:


W bagażu podręcznym można przewozić jedynie małą ilość substancji płynnych. Płyny muszą znajdować się w osobnych pojemnikach o pojemności nieprzekraczającej 100 ml każdy. Pojemniki muszą być umieszczone w przeźroczystej plastikowej torebce z wielokrotnym zamknięciem, o wymiarach ok. 20 x 20 cm (zob. ilustracja poniżej).


Na lotnisku.


Aby usprawnić proces prześwietlenia płynów, pasażer musi:przekazać personelowi w punkcie kontroli bezpieczeństwa
wszystkie przewożone płyny do prześwietlenia;
wyjąć z bagażu podręcznego notebooki i inne duże urządzenia elektroniczne, które zostaną poddane osobnemu prześwietleniu podczas kontroli pasażerskiej.


Do płynów zalicza się :zawartość pojemników ciśnieniowych, w tym piankę do golenia i inne pianki
wodę i inne napoje, zupy, syropy i dezodoranty
kremy, balsamy i olejki
pasty, w tym pasty do zębów
perfumy
mieszanki substancji stałych i ciekłych
aerozole
tusze do rzęs
żele, w tym żele do włosów i do kąpieli
wszelkie inne przedmioty o podobnej konsystencji


PRZEPISY, KTÓRE NIE ULEGAJĄ ZMIANIE


Dopuszczone do przewozu są nadal:płyny umieszczone w bagażu przeznaczonym do odprawy – nowe przepisy dotyczą wyłącznie bagażu podręcznego; lekarstwa i składniki specjalnej diety przewożone w bagażu podręcznym, w tym pożywki dla niemowląt, które zostaną zużyte w trakcie podróży; pasażer może zostać poproszony o przedstawienie dowodu na to, że są one niezbędne do odbycia podróży; płyny takie jak napoje i perfumy zakupione w strefie znajdującej się za punktem kontroli kart pokładowych lub w sklepiku na pokładzie samolotu należącego do przewoźnika z terytorium Unii Europejskiej. Jeżeli płyny są sprzedawane w specjalnie zapieczętowanych torbach, pasażer nie może otworzyć torby przed odbyciem kontroli bezpieczeństwa – w przeciwnym razie zawartość torby zostanie skonfiskowana przez personel kontroli (jeżeli podróż obejmuje tranzyt między lotniskami znajdującymi się na terytorium UE, torby nie można otworzyć przed odbyciem kontroli bezpieczeństwa w tranzytowym porcie lotniczym lub, w przypadku tranzytu wielokrotnego, po odbyciu kontroli na lotnisku będącym ostatnim portem tranzytu).


easyjet.pl
/L/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 3 166

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie