Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Londyn znów lata od godziny 8:00

17 maja 2010

Brytyjskie władze lotnicze poinformowały, że w poniedziałek od godz. 7 (godz. 8 czasu polskiego) londyńskie lotniska Heathrow i Gatwick przestaną być objęte strefą zakazu lotów.

Be Sociable, Share!


- Lotnisk Heathrow i Gatwick nie będzie dotyczyła strefa zakazu lotów, jednak trzeba będzie zastosować na nich pewne ograniczenia z powodu ich bliskości do tej strefy – poinformowała Państwowa Służba Ruchu Lotniczego (NATS).

W nocy z niedzieli na poniedziałek władze Wielkiej Brytanii informowały o rozszerzeniu zamkniętej strefy powietrznej o przestrzeń nad Londynem w związku z ponownym pojawieniem się nad Wyspami Brytyjskimi chmury pyłów wulkanicznych znad Islandii.


Jak podała NATS rano chmura popiołów przesunie się dalej na południe.


Od poniedziałku rano nieczynne będą holenderskie lotniska w Amsterdamie i Rotterdamie. Od godz. 6 do 14 czasu polskiego nie będą tam startowały ani lądowały żadne samoloty.


Nieczynne pozostają wszystkie lotniska w Irlandii Północnej, część lotnisk w północnej Anglii, w tym w Manchesterze i Liverpoolu, oraz Prestwick w Szkocji i inne lotniska szkockie.


W Irlandii port lotniczy w Dublinie wstrzymał działalność w niedzielę wieczorem i wznowi ją nie wcześniej niż o godzinie 9 rano czasu lokalnego (10 rano czasu polskiego) w poniedziałek. Lotniska na zachodnim wybrzeżu Irlandii są zamknięte do południa czasu lokalnego (godziny 13 czasu polskiego) w poniedziałek, ale porty lotnicze Shannon i Cork pozostają otwarte.


Na podstawie Onet.pl

Be Sociable, Share!

Wizyt: 88

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie