Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Londyn najbardziej stresogennym miastem w Europie

27 listopada 2008

Londyńczycy to najbardziej zestresowani mieszkańcy Europy, co potwierdzają wyniki przeprowadzonego niedawno badania opinii publicznej zleconego przez easyJet.

Be Sociable, Share!


Praca po godzinach, depresyjnie działająca pogoda i coraz większe koszty utrzymania sprawiają, że ludzie zamieszkujący stolicę Wielkiej Brytanii żyją w ciągłym napięciu, nie potrafią sobie radzić ze stresem i odciąć od problemów dnia codziennego. Wyniki badania potwierdzają jednoznacznie, że w skali całego starego kontynentu to właśnie Londyn jest domem najbardziej zestresowanych ludzi.

Na zlecenie easyJet przeprowadzano badania opinii publicznej na próbie 1000 Brytyjczyków, którzy mieli zidentyfikować stolice w Europie wywołujące stres oraz wskazać według nich najlepsze sposoby na relaks. Zdecydowanym liderem badania okazał się Londyn – aż 57% respondentów stwierdziło, że życie w stolicy Wielkiej Brytanii jest najbardziej stresogenne. 


David Osborne, Dyrektor Generalny easyJet na Wielką Brytanię, komentując wyniki badania powiedział: „Statystyki potwierdzają, że Londyńczycy spędzają najwięcej czasu w pracy w porównaniu z innymi mieszkańcami Europy. Jednak głównym powodem, dlaczego to właśnie Londyńczycy są najbardziej zestresowani jest brak umiejętności relaksowania się. Są bardzo powściągliwi, starają się nie okazywać uczuć i nie obarczać otoczenia swoimi problemami. Ukrywanie się za maską obojętności przez wiele godzin dziennie sprawia, że zapominają ją zrzucić także po wyjściu z biura”.


W badaniu zapytano nie tylko o najbardziej stresogenne miasta Europy. Respondenci odpowiedzieli także na pytania dotyczące sposobów odzyskiwania sił witalnych – sposobów relaksacji i czasu, jaki poświęcają na odpoczynek. Ponad 56% zapytanych uznało, że tradycyjne metody oderwania się od codziennych obowiązków są najwłaściwsze. Wśród najczęściej wybieranych form odpoczynku znalazły się m.in. drzemka w ciągu dnia, sen, czytanie książek oraz relaksujące kąpiele.


Mniej niż 28% Brytyjczyków uznało, że relaksuje ich spędzanie wolnego czasu z przyjaciółmi lub rodziną. Ponad 70% respondentów stwierdziło, że poświęcają mniej niż 4 godziny dziennie na relaks i inne przyjemności.


Ponad 40% ankietowanych za najważniejszą przyczynę stresu uznało problemy finansowe oraz rosnące koszty utrzymania, sugerując, że obecny kryzys finansowy, a szczególnie kryzys na rynku kredytowym, daje im się mocno we znaki.


 „Nasi klienci są dla nas zawsze najważniejsi, dlatego kiedy potrzebują oni relaksu i chwili wytchnienia od codziennych bolączek, oferujmy przeloty do miejsc, w których znajdą prawdziwy odpoczynek. A wszystko to po przystępnych cenach” – dodał David Osborne.


Serwis internetowy www.easyJet.com zdobył w tym roku w konkursie „The British Travel Awards 2008″ srebrny medal w kategorii najlepsza strona, na której można rezerwować bilety lotnicze. Poniżej znajdują się szczegółowe wyniki badania.


Wyniki badania:


Życie, w której z poniższych europejskich stolic jest według ciebie najbardziej stresujące?*


Q      Londyn (57%)
Q      Paryż (39%)
Q      Rzym (26%)
Q      Istambuł (20%)
Q      Berlin (15%)
Q      Madryt (11%)
Q      Bruksela (11%)
Q      Sztokholm(3%)
Q      Luksemburg (2%)
Q      Helsinki (2%)


Jaki jest najlepszy sposób na relaks?


Q      Drzemka/ sen (17%)
Q      Czytanie książek (14%)
Q      Relaksująca kąpiel (13%)
Q      Ćwiczenia (12%)
Q      Alkohol (10%)
Q      Seks (8%)
Q      Rozmowa z przyjaciółmi (8%)
Q      Inne (18%)


Jak dużo czasu poświęcasz na relaks?


Q      3-4 godziny dziennie (35%)
Q      1-2 godziny dziennie (24%)
Q      Mniej niż 1 godzinę dziennie (3%)
Q      5-6 godzin dziennie (14%)
Q      9-10 godzin dziennie (11%)
Q      7-8 godzin dziennie (5%) 


Co cię najbardziej stresuje?


Q      Problemy finansowe (30%)
Q      Korki uliczne (16%)
Q      Rosnące koszty utrzymania (11%)
Q      Ludzie (21%)
Q      Godziny pracy (8%)
Q      Pogoda (4%)
Q      Inne (10%) 


* Respondentów poproszono o zaznaczenie kilku odpowiedzi


Najlepszym sposobem na relaks jest krótki wyjazd. Znajdź doskonałą wymówkę, aby spędzić leniwy weekend daleko od domu, wejdź na www.easyJet.com, kup bilet i zaplanuj dwudniowy odpoczynek! Kto wie, może przy okazji uda Ci się wyskoczyć na zakupy przedświąteczne? Warto pamiętać, że easyJet zawsze lata z lotnisk znajdujących się w pobliżu centrum miasta, które są doskonale skomunikowane z regionem.


easyjet.com


/L/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 2 894

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie