Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Linie z czarnej listy

31 sierpnia 2005

CrashFrancja i Belgia opublikowały czarną listę przewoźników, którzy nie będą mogli
lądować na lotniskach w tych krajach. Na belgijskiej liście są linie lotnicze
Air Memphis, które latają do Polski. Jeszcze dziś samolot tego przewoźnika po
wylądowaniu w Polsce ma zostać poddany gruntownej kontroli.

Be Sociable, Share!


Jak podaje Rzeczpospolita, Urząd Lotnictwa Cywilnego deklaruje, że linie znajdujące się na czarnych listach i mające zakaz latania do państw Unii będą poddawane wnikliwej kontroli w Polsce, jeżeli będą do nas latać. Urząd oraz władze lotnicze innych państw Unii zamierzają uważnie monitorować wszystkie linie spoza Wspólnoty.

Na francuskiej czarnej liście znalazło się pięć linii lotniczych. Później podobną listę opublikowała również Belgia. W zestawieniu jest dziewięć firm, wszystkie wożą ładunki, a nie pasażerów. Wśród nich znalazły się egipskie linie Air Memphis latające także do Polski.

Air Memphis mają zakaz lotów do Belgii jako przewoźnik towarowy, a nie pasażerski. Linia przewozi ładunki i pasażerów innymi samolotami. Ładunki – boeingami, a pasażerowie latają airbusami A320.

W przeszłości do Polski latały też linie, których samoloty rozbijały się w katastrofach lotniczych w ostatnich latach. Były wśród nich egipskie linie Flash Air, których samolot rozbił się w ubiegłym roku koło Szarmel-Szejk, zabijając ponad stu pasażerów, głównie Francuzów. Formalnie do Polski nadal lata cypryjska linia Helios, której samolot kilka tygodni temu spadł w okolicach Aten. W rzeczywistości jednak loty dla tego przewoźnika wykonują samoloty wynajęte wraz z załogami od innych linii lotniczych – podaje Rzeczpospolita.

PK na podst. Rzeczpospolitej

Be Sociable, Share!

Wizyt: 9 482

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie