Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Ze świata

Linie Ryanair otworzą trzecią bazę w Hiszpanii

Linie Ryanair otworzą trzecią bazę w Hiszpanii

5 listopada 2006

Jak poinformował dyrektor naczelny Michael O’Leary, do końca 2007 linie Ryanair ogłoszą otwarcie trzeciej bazy w Hiszpanii. Irlandzkie linie rozpoczęły loty do Hiszpanii w 2002 roku uruchamiając bazę w Girona, niedaleko Barcelony i obecnie przygotowują drugi stały hub w Madrycie, gdzie będą przechowywane trzy samoloty i zatrudnionych będzie około 500 osób.

Be Sociable, Share!


Linie Ryanair zapowiadają, że nowa baza, w ciągu najbliższych 12 miesięcy obsłuży 9 milionów pasażerów, a do roku 2010 liczba ta wzrośnie do 18 milionów. Jest to tylko część planu zakładającego, że w przeciągu 5 lat liczba pasażerów linii Ryanair wzrośnie z obecnych 40 milionów do 80.

O’Leary powiedział, że negocjacje trwają z pięcioma lotniskami zanim zostanie wybrane jedno na stworzenie nowej bazy w Hiszpanii, ale odmówił podania nazw lotnisk. Linie Ryanair obsługują loty do kilku miejsc w Hiszpanii.

“Stale prowadzimy rozmowy z pięcioma lotniskami i mamy nadzieje, że do końca 2007 roku będziemy mogli ogłosić powstanie nowej bazy w Hiszpanii”, powiedział O’Leary dziennikarzom w Madrycie.
O’Leary, promując w Hiszpanii ofertę tanich lotów z Madrytu, która ma się rozpocząć w ciągu 3 tygodni, odmówił skomentowania oferty przejęcia przez linie EUR Irlandzkich państwowych linii Aer Lingus za kwotę 1.48 mld euro (USD$1.9 mld).

Dodał, że linie Ryanair osiągnęły porozumienie z pracownikami w Gironie w sprawie warunków zatrudnienia.

/RS Dublin/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 5 944

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie